Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-07| Geodezja, Prawo, Instytucje, Kataster

Ministerstwo nie chce podać kosztów eliminacji arkuszy

Dr hab. inż. Waldemar Izdebski otrzymał drugie w ostatnim czasie pismo z Ministerstwa Rozwoju i Technologii, w którym odmówiono mu udostępnienia kosztów po stronie samorządu terytorialnego związanych z eliminacją arkuszy.


Ministerstwo nie chce podać kosztów eliminacji arkuszy

Przypomnijmy, że propozycja przywrócenia możliwości stosowania w identyfikatorach obiektów bazy danych ewidencyjnych arkusza ewidencyjnego znalazła się w nowej wersji projektu rozporządzenia ws. EGiB z kwietnia 2024 r.
Niedługo później Waldemar Izdebski wystąpił do ówczesnego ministra Krzysztofa Hetmana z szeregiem pytań dotyczących trwającego procesu legislacyjnego. Niestety, nie uzyskał informacji o oszacowanych przez resort rozwoju kosztach likwidacji arkuszy po stronie samorządu terytorialnego. Ministerstwo zasłoniło się tym, że nie stanowi to informacji publicznej.
Otrzymawszy taką odpowiedź, Waldemar Izdebski ponownie zawnioskował do resortu o podanie tej kwoty, jednak spotkał się z tą samą odmową i argumentacją. Przy czym za stwierdzenie, że wnioskowana informacja nie stanowi informacji publicznej „odpowiedzialny jest Pan Bartłomiej Stecki (jak wpisano w piśmie Zastępca Dyrektora Departamentu Architektury, Budownictwa i Geodezji)”.

Zdaniem Waldemara Izdebskiego prawdziwym powodem nieudzielenia informacji publicznej może być fakt, że Bartłomiej Stecki analiz związanych z kosztami nie posiada.
„W związku z powyższym proszę o udostępnienie wnioskowanych danych lub wyciągniecie konsekwencji służbowych wobec Pana Bartłomieja Steckiego w związku z nierzetelnością prowadzenia procesu legislacyjnego” – zwrócił się w nowym piśmie do ministra Krzysztofa Paszyka Waldemar Izdebski.
Jednocześnie poprosił, by to pismo potraktować jako skargę na Bartłomieja Steckiego.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS