Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-03| Prawo, Kataster

[aktualizacja] Co się dzieje z nowelizacją rozporządzenia ws. EGiB? Zapytaliśmy MRiT

Blisko dwa tygodnie temu zapytaliśmy Ministerstwo Rozwoju i Technologii o stan prac nad projektem nowelizacji rozporządzenia ws. EGiB. Dziś (3 czerwca) otrzymaliśmy odpowiedź – niestety, zupełnie nic nie wnoszącą.


[aktualizacja] Co się dzieje z nowelizacją rozporządzenia ws. EGiB? Zapytaliśmy MRiT
[aktualizacja] Co się dzieje z nowelizacją rozporządzenia ws. EGiB? Zapytaliśmy MRiT <br />
Dokumenty opublikowane na stronie RCL, stan na 3 czerwca br.
Dokumenty opublikowane na stronie RCL, stan na 3 czerwca br.

Przypomnijmy, że nowa wersja projektu nowelizacji, która zawiera m.in. przywrócenie arkuszy, została opublikowana w serwisie Rządowego Centrum Legislacji 8 kwietnia br. Od tego czasu – choć dawno już minął termin przewidziany na zgłaszanie uwag w ramach uzgodnień, konsultacji i opiniowania – strona ani razu nie była aktualizowana.
Dlatego też zapytaliśmy MRiT o stan prac nad projektem, wyniki konsultacji oraz nową wersję nowelizacji uwzględniającą zgłoszone uwagi.

W odpowiedzi resort podał tylko, że aktualne informacje dotyczące procesu legislacyjnego opublikowane są na stronie RCL. Tam też – po zakończeniu etapu uzgodnień międzyresortowych, konsultacji publicznych i opiniowania – „zamieszczone zostaną zaktualizowane dokumenty wynikające z przeprowadzonego procesu legislacyjnego, w tym (…) nowa wersja projektu rozporządzenia”.
Tym samym nie dowiedzieliśmy się niczego, czego już wcześniej byśmy nie wiedzieli. Strona z projektem w serwisie RCL w dalszym ciągu bowiem nie została zaktualizowana od niemal dwóch miesięcy.

Poniżej publikujemy nasze pytania i odpowiedź MRiT.

AKTUALIZACJA z 26 czerwca 2024 r.

14 czerwca redakcja Geoforum.pl wystąpiła z pismem do ministra Krzysztofa Paszyka, prosząc o szczegółowe informacje na temat braku aktualizacji procesu legislacyjnego na stronie RCL. 26 czerwca otrzymaliśmy odpowiedź podpisaną przez Małgorzatę Getlich, zastępcę dyrektora departamentu DAB, o treści zbliżonej do wcześniejszej odpowiedzi.

Warto podkreślić, że na dzień 26 czerwca nadal nie ma żadnych nowych informacji na stronie RCL, nie wiemy też, ile konkretnie trwały uzgodnienia międzyresortowe, konsultacje publiczne i opiniowanie, które co do zasady powinny się zakończyć maksymalnie po 14 dniach od skierowania pism do właściwych organów i instytucji. Pismo, jakie otrzymaliśmy w odpowiedzi, poniżej:

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS