Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-06-03| Mapy, Przetargi, Software

Do trzech razy sztuka. Powstaną narzędzia do tworzenia automatycznych setek

Główny Urząd Geodezji i Kartografii podpisał z firmą Globema umowę o wartości 492 tys. zł brutto na opracowanie narzędzi do automatycznej generalizacji i redakcji kartograficznej bazy BDOT10k do map topograficznych w skali 1:100 000.


Do trzech razy sztuka. Powstaną narzędzia do tworzenia automatycznych setek <br />
Fot. Geoportal.gov.pl
Fot. Geoportal.gov.pl

Przypomnijmy, że w postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta, a budżet GUGiK-u wynosił 500 tys. zł.

Przedmiotem zamówienia jest opracowania następujących komponentów logicznych:
• automatycznej generalizacji,
• automatycznego generowania obiektów kartograficznych z ciągłej bazy danych BDOT10k,
• automatycznej redakcji treści kartograficznej,
• automatycznego generowania elementów pozaramkowych i siatki,
• automatycznego generowania elementów rzeźby terenu,
• automatycznego generowania opisów,
• automatycznego generowania układu mapy.

Ponadto wykonawca będzie musiał dostarczyć:
• procesy zapisane w plikach FMW i ewentualnie dodatkowe transformatory w plikach FMX lub kody źródłowe w języku Python,
• bibliotekę symboli dla QGIS lub ArcMap wraz z plikiem projektowym w QGIS lub ArcMap;
• wyniki automatycznej generalizacji i redakcji kartograficznej w postaci plików PDF i GeoTIFF dla wszystkich godeł 1:100 000 w kraju, zrealizowane w ramach przygotowanych procesów,
• opis przygotowanych procesów z instrukcją uruchamiania.
Termin realizacji zamówienia to 29 listopada br.

Rozstrzygnięte postępowanie to trzecie podejście GUGiK-u do „automatycznych setek”, a zarazem pierwsze, w którym te „setki” miałyby powstać w wyniku automatycznej generalizacji i redakcji kartograficznej bazy BDOT10k. We wcześniejszych dwóch przetargach była mowa o automatycznej generalizacji i redakcji kartograficznej map topograficznych w skali 1:50 000.
W pierwszym przetargu, ogłoszonym w maju 2023 r., nie wpłynęła żadna oferta. W drugim (z lipca 2023 r.) pojawił się jeden chętny – firma Globema z Warszawy, ale przedstawiona przez niego oferta (o wartości 338 tys. zł) okazała się zbyt droga dla zamawiającego (GUGiK dysponował wówczas budżetem w wysokości 125 tys. zł).

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS