Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-05-10| Geodezja, Ludzie, Instytucje

[aktualizacja] Krzysztof Paszyk zostanie nowym ministrem odpowiedzialnym za geodezję

Premier Donald Tusk ogłosił dziś (10 maja) nazwisko nowego ministra rozwoju i technologii – zostanie nim Krzysztof Paszyk, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego.


[aktualizacja] Krzysztof Paszyk zostanie nowym ministrem odpowiedzialnym za geodezję

Krzysztof Paszyk urodził się 10 kwietnia 1979 r. w Poznaniu. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2005 r.). Nim trafił do Parlamentu RP, był m.in. radnym powiatu obornickiego i przewodniczącym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
W 2015 r. po raz pierwszy zdobył mandat posła. W latach 2019 i 2023 uzyskiwał reelekcje. Obecnie jest przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Polskie Stronnictwo Ludowe – Trzecia Droga.

Oficjalnie na stanowisko ministra rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk zostanie powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę w poniedziałek 13 maja.
Funkcję szefa resortu obejmie po Krzysztofie Hetmanie, który podał się do dymisji ze względu na start w czerwcowych wyborach do Europarlamentu.

Minister rozwoju i technologii odpowiada za politykę gospodarczą państwa – m.in. za przedsiębiorczość, politykę przemysłową, innowacyjność i technologie, transformację cyfrową, zieloną gospodarkę i gospodarcze relacje z zagranicą. Do jego zadań należą też sprawy związane z budownictwem, planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym, mieszkalnictwem oraz geodezją i kartografią.

AKTUALIZACJA z 13 maja 2024 r.
Prezydent Andrzej Duda powołał dziś (13 maja), na wniosek premiera Donalda Tuska, Krzysztofa Paszyka na stanowisko ministra rozwoju i technologii.

Źródło: KPRM, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS