Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-29| Geodezja, Prawo, Kataster, JST

Gdzie w Polsce występuje problem z arkuszami?

W uzasadnieniu opublikowanego w kwietniu br. projektu nowelizacji rozporządzenia ws. ewidencji gruntów i budynków Ministerstwo Rozwoju i Technologii przytoczyło informację przekazaną przez GGK, zgodnie z którą numery arkuszy w identyfikatorach obiektów bazy danych ewidencyjnych występują w 123 powiatach. Zapytaliśmy więc GUGiK o te powiaty.


Gdzie w Polsce występuje problem z arkuszami?

W odpowiedzi urząd podał, że „»lista 123 powiatów, wspomnianych w uzasadnieniu do projektu nowelizacji rozporządzenia ws. EGiB z kwietnia 2024« nie mieści się w pojęciu informacji publicznej (…) i nie jest informacją publiczną”.

Spodziewając się takiej odpowiedzi, tego samego dnia, w którym wysłaliśmy maila do GUGiK-u, wystosowaliśmy także zapytania do wszystkich WINGiK-ów. Poprosiliśmy ich o udostępnienie listy powiatów, na terenie których funkcjonują działki z identyfikatorami zawierającymi numer arkusza ewidencyjnego.

Pięcioro z nich – dolnośląski, lubelski, mazowiecki, podkarpacki i podlaski – przyznało, że nie dysponuje listą, która nas interesuje. Pozostali inspektorowie wskazali w sumie 77 powiatów.

Listę powiatów z arkuszami na bieżąco weryfikuje dr hab. inż. Waldemar Izdebski. Na podstawie analizy usług WFS dotyczących EGiB, przeprowadzonej 27 kwietnia, podał, że arkusze występują w 116 powiatach. Procentowy rozkład działek z oznaczeniami arkusza w poszczególnych województwach przedstawia powyższa mapa. Warto zauważyć, że w województwach zachodniopomorskim i podkarpackim żadna działka nie ma oznaczenia arkusza w identyfikatorze.

W tabeli poniżej zestawiamy natomiast liczbę powiatów z arkuszami w poszczególnych województwach uzyskaną z odpowiedzi WINGiK-ów, które dodatkowo załączamy w całości, oraz z analizy WFS.

Liczba powiatów z występującym oznaczeniem arkuszy
województwo odpowiedzi WINGiK-ów WFS
dolnośląskie bd. 13
kujawsko-pomorskie 1 2
lubelskie bd. 14
lubuskie 2 2
łódzkie 8 8
małopolskie 2 2
mazowieckie bd. 7
opolskie 9 9
podkarpackie bd. 0
podlaskie bd. 7
pomorskie 6 6
śląskie 26 24
świętokrzyskie 8 8
warmińsko-mazurskie 1 1
wielkopolskie 14 13
zachodniopomorskie 0 0
SUMA 77 116

DC


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS