Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-04-18| Geodezja, Prawo, Instytucje

Śledztwo ws. szkody majątkowej w GUGiK jest w toku

Dwa tygodnie temu informowaliśmy na Geoforum.pl o wszczęciu przez prokuraturę śledztwa w sprawie nadużycia w okresie od 14 maja 2022 r. do 6 listopada 2023 r. przez Głównego Geodetę Kraju udzielonych mu uprawnień. Niedawno otrzymaliśmy informację, jaki jest stan tego postępowania.


Śledztwo ws. szkody majątkowej w GUGiK jest w toku

Przypomnijmy, że o śledztwie wszczętym 12 lutego br. przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Śródmieście poinformował dr hab. inż. Waldemar Izdebski.
Postępowanie dotyczy nadużycia w okresie od 14 maja 2022 r. do 6 listopada 2023 r. „podczas realizacji umowy nr IŻ-BRSIG.043.1.2021 (…), a także poprzez zawieranie kolejnych umów (…) oraz nie sprawowanie nadzoru nad prawidłową realizacją umowy, czym wyrządzono Skarbowi Państwa znaczną szkodę majątkową”.

Z informacji, jakie redakcja Geoforum.pl uzyskała z prokuratury pismem datowanym na 15 kwietnia, wynika, że postępowanie jest w toku i „w związku z czym żadne informacje dotyczące jego przebiegu nie będą udzielane”. Ponadto prokuratura wskazała, że na obecnym etapie nie jest jeszcze możliwe wskazanie terminu zakończenia postępowania.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS