Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-28| Geodezja, Kataster

Więcej jednostek z niedziałającą usługą WFS

Już w czterech samorządach nie działają usługi WFS – podał na X (dawniej Twitter) dr hab. inż. Waldemar Izdebski. Do powiatu suwalskiego dołączyły powiaty oławski i leszczyński oraz gmina Wolbrom.


Więcej jednostek z niedziałającą usługą WFS

O problemach z usługą WFS powiatu suwalskiego pisaliśmy już na Geoforum.pl kilkukrotnie. Ostatnio TUTAJ.
Teraz Waldemar Izdebski informuje o niedziałaniu usług WFS w kolejnych trzech jednostkach: powiatach oławskim i leszczyńskim oraz gminie Walbrom. Do władz tych samorządów wystosował dziś (28 marca) pisma, w których wezwał do poprawy „stanu funkcjonowania usługi WFS dotyczącej prowadzonej bazy ewidencji gruntów i budynków”.
Jednocześnie przypomniał, że zgodnie z Pgik dane EGiB powinny być w szczególności udostępniane z wykorzystaniem usług sieciowych.

Wysłane pisma można znaleźć TUTAJ, a aktualne informacje na temat działania usług WFS i WMS dot. EGiB – na stronie monitoringu usług krajowej infrastruktury danych przestrzennych (https://monitoringpolishsdi.cenagis.edu.pl).

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS