Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-21| Geodezja, Kataster

Co się dzieje z usługą WFS powiatu suwalskiego?

Już blisko dwa miesiące nie działa usługa WFS powiatu suwalskiego dotycząca EGiB. W sprawie tej do starostwa pisało zarówno Geoforum.pl, jak i były GGK dr hab. inż. Waldemar Izdebski, który cyklicznie bada poprawność usług sieciowych.


Co się dzieje z usługą WFS powiatu suwalskiego?

O problemach z usługą WFS powiatu suwalskiego pisaliśmy już na Geoforum.pl kilkukrotnie. 6 lutego Tomasz Malinowski z Wydziału Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami zapewnił nas, że „problem został przekazany do usługodawcy w celu rozwiązania problemu i uruchomieniu usługi”. Na kolejnego maila, z 20 lutego, nie otrzymaliśmy już odpowiedzi.

W sprawę zaangażował się również Waldemar Izdebski. Wystosował on wniosek do starosty suwalskiego o poprawę stanu funkcjonowania usługi WFS, a następnie – skargę do podlaskiego WINGiK-a.
W skardze tej przypomniał – jak możemy przeczytać na X (dawniej Twitter) – przepisy Pgik mówiące, że do zadań starosty należy m.in. udostępnianie danych EGiB z wykorzystaniem usług sieciowych. Dalej zwrócił uwagę na odpowiedź, którą otrzymał od naczelnik Wydziału Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami SP w Suwałkach. Zawierała ona wyjaśnienia, że „wystąpiono do GUGiK o podpisanie porozumienia na uruchomienie usługi”. „Takie działanie jest zupełnie niezrozumiałe w obliczu faktu, że powiat suwalski miał już działającą usługę WFS, którą z nieznanych powodów wyłączył” – podkreślił były GGK.

Dzień po wystosowaniu skargi Waldemar Izdebski otrzymał do wiadomości pismo naczelnik WGKiGN SP w Suwałkach do GGK dot. usługi WFS. „Cieszę się, że skarga poruszyła w końcu Panią Geodetę Powiatową do działania i to w jeden dzień” – skomentował na X Waldemar Izdebski.
Poniżej publikujemy pisma naczelnik WGKiGN SP w Suwałkach oraz skargę do PWINGiK-a.

Przypomnijmy, że aktualnych informacji na temat działania usług WFS i WMS dot. EGIB dostarcza monitoring usług krajowej infrastruktury danych przestrzennych (https://monitoringpolishsdi.cenagis.edu.pl).

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS