Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-25| Geodezja, Ludzie

Czy geodezja nie ma szczęścia do ministrów?

Obecny minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman, nadzorujący m.in. sprawy geodezji i kartografii, ma wystartować w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego – informuje Newsweek.pl.


Czy geodezja nie ma szczęścia do ministrów? <br />
Fot. MRiT, OH
Fot. MRiT, OH

Przypomnijmy, że Krzysztof Hetman – nim na jesieni 2023 r. uzyskał mandat posła z ramienia koalicji Trzecia Droga – przez dwie kadencje, w latach 2014–2023 r., zasiadał w Europarlamencie. Teraz, jak przekonuje Newsweek.pl, ma wystartować w kolejnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Odbędą się one w czerwcu br. Gdyby Krzysztofowi Hetmanowi udało się zdobyć mandat europosła, musiałby zrezygnować z zasiadania w polskim parlamencie oraz w rządzie.

Co ciekawa, to nie jedyna zmiana, jaka może nastąpić na szczytach geodezji w związku ze zbliżającymi się wyborami. Już za niecałe dwa tygodnie o fotel prezydenta Włocławka będzie bowiem walczył odpowiedzialny za geodezję w MRiT wiceminister Krzysztof Kukucki. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS