Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-18| Geodezja, Mapy, Kataster

Warta ćwierć miliarda złotych Integracja PZGiK z dofinansowaniem

Zgłoszony przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii projekt pn. „Integracja państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Integracja PZGiK)” został wybrany do dofinansowania z programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021–2027.


Warta ćwierć miliarda złotych Integracja PZGiK z dofinansowaniem

Celem przedsięwzięcia jest cyfryzacja danych PZGiK oraz udostępnienie za pomocą usług na poziomie krajowym danych prowadzonych na poziomie powiatowym, tj.:
• ewidencji gruntów i budynków,
• geodezyjnej ewidencji uzbrojenia terenu,
• baz danych obiektów topograficznych o szczegółowości zapewniającej tworzenie standardowych opracowań kartograficznych w skalach 1:500–1:5000 (BDOT500),
• baz szczegółowych osnów geodezyjnych,
• rejestru cen nieruchomości.

W wyniku przeprowadzonej przez GUGiK ankietyzacji potrzebę i chęć udziału w projekcie zadeklarowały 83 powiaty. Przedsięwzięcie, na którego realizację zaplanowano 252 312 114 zł w latach 2024–2026, stanowi finansowe i merytoryczne wsparcie dla części powiatów.

Projekt startował w naborze konkurencyjnym nr FERC.02.01-IP.01-001/23 ogłoszonym dla Działania FERC.02.01 „Wysoka jakość i dostępność e-usług publicznych” w ramach Priorytetu FERC.02 „Zaawansowane usługi cyfrowe”.

Więcej o „Integracji PZGiK” pisaliśmy już na Geoforum.pl TUTAJ.

Źródło: GUGiK, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS