Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-06| Geodezja, Instytucje

Waldemar Izdebski zachęca do wnioskowania o listę kandydatów na ZGGK

Odmowa udostępnia Geoforum.pl listy kandydatów na stanowisko Zastępcy Głównego Geodety Kraju skłoniła dr. hab. inż. Waldemara Izdebskiego do wystosowania do GUGiK-u własnego wniosku. Ponadto zachęca do tego wszystkich zainteresowanych sprawą.


Waldemar Izdebski zachęca do wnioskowania o listę kandydatów na ZGGK

Przypomnijmy, że oferty w konkursie na ZGGK można było składać do 15 lutego br. Następnego dnia redakcja Geoforum.pl wystosowała do GUGiK-u dwa wnioski o podanie liczby oraz nazwisk kandydatów aplikujących na to stanowisko. Oba, niestety, spotkały się z odmową (pisaliśmy o tym TUTAJ).
Później nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że dokumenty w naborze złożyło 6 osób.

Wszystko to skłoniło byłego GGK Waldemara Izdebskiego do skierowania własnego wniosku do GUGiK-u. Wezwał w nim do udostępnienia listy kandydatów, którzy spełnili wymogi formalne i zostali zakwalifikowani do dalszego etapu konkursu. Ponadto zachęcił do wysyłania podobnych wniosków wszystkich zainteresowanych sprawą. „Może w taki sposób przywrócimy transparentność konkursu” – napisał we wpisie na X (dawniej Twitter).
Procedurą naboru na ZGGK Waldemar Izdebski stara się również zainteresować premiera, ministra inwestycji i rozwoju Krzysztofa Hetmana czy odpowiedzialnego za geodezję wiceministra Krzysztofa Kukuckiego.

W jednym z kolejnych postów były GGK przypomniał też, że w orzecznictwie sądów administracyjnych przyjmuje się, że informacje związane z naborem kandydatów na stanowiska i funkcje w służbie publicznej, w tym imiona i nazwiska kandydatów, stanowią informację publiczną – wyrok NSA z 12 czerwca 2014 r. [sygn. akt I OSK 2488/13], wyrok WSA w Warszawie z 17 czerwca 2013 r. [sygn. akt II SA/Wa 392/13].

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS