Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-02-12| Geodezja

13-procentowy wzrost opłat dla osób ubiegających się o uprawnienia

10 lutego wzrosły opłaty za postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane wobec osób ubiegających się o uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii. Ma to związek z publikacją przez Główny Urząd Statystyczny informacji o przeciętnym wynagrodzeniu w gospodarce narodowej w 2023 r.


13-procentowy wzrost opłat dla osób ubiegających się o uprawnienia

Przypomnijmy, że powiązanie opłat z przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej, a co za tym idzie – coroczną ich waloryzację przyniosła nowelizacja rozporządzenia ws. uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii z 2023 r. Wcześniej stawki były stałe i wynosiły: 900 zł za postępowanie obejmujące część wstępną i sprawdzającą oraz 180 zł w przypadku tylko części wstępnej.

Obecnie opłata za postępowanie kwalifikacyjne obejmujące część wstępną i część sprawdzającą stanowi 15% przeciętnego wynagrodzenia, a za tylko część wstępną – 20% opłaty za pełne postępowanie.
Zaraz po wejściu w życie wspomnianej nowelizacji (tj. po 6 września 2023 r.) stawki wynosiły odpowiednio 952 zł i 191 zł. Teraz (do 10 lutego) wzrosły o 13% do 1074 zł i 215 zł.

O wysokości wymaganej opłaty decyduje data złożenia (data wpływu) wniosku w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii.
Podane wyżej kwoty będą obowiązywać do ogłoszenia przez GUS komunikatu o przeciętnym wynagrodzeniu za rok 2024, tj. do około 11 lutego 2025 r.

Źródło: GUGiK, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS