Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-01-10| Geodezja, Kataster

NIK znów weźmie pod lupę EGiB

Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła plan pracy na 2024 r. Wśród 94 tematów kontroli znalazły się dwa bezpośrednio związane z geodezją.


NIK znów weźmie pod lupę EGiB <br />
Fot. NIK, Pixabay, Geoportal.gov.pl
Fot. NIK, Pixabay, Geoportal.gov.pl

W II kwartale br. Departament Infrastruktury NIK rozpocznie kontrolę pn. „Nadzór wojewody nad realizacją na szczeblu powiatowym zadań z zakresu ewidencji gruntów i budynków”. Jej głównym celem będzie odpowiedź na pytanie: „Czy wojewoda prawidłowo, rzetelnie i skutecznie nadzorował prowadzenie ewidencji gruntów i budynków na szczeblu powiatowym?”.

Z kolei Delegatura NIK w Białymstoku w I połowie roku przyjrzy się modernizacji i cyfryzacji danych geodezyjnych dotyczących województwa podlaskiego. Kontrolerzy sprawdzą, czy prawidłowo i rzetelnie realizowano projekt pn. „Udostępnianie zasobów publicznych rejestrów geodezyjnych – modernizacja gruntów i budynków” oraz czy osiągnięto zakładane cele i rezultaty.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2022 r. NIK przedstawiła raport, w którym negatywnie oceniła przygotowanie oraz realizację cyfryzacji i modernizacji ewidencji gruntów i budynków na szczeblu powiatowym.

Ponadto w 2024 r. NIK skontroluje m.in. zapewnienie bezpieczeństwa informacji oraz ciągłość działania systemów informatycznych w jednostkach samorządu terytorialnego, a także nieodpłatne przekazywanie nieruchomości rolnych Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na bezpłatny newsletter!

Źródło: NIK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS