wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-18| Mapy, Przetargi

Przetworzenie mapy glebowo-rolniczej za mniej niż 1/3 budżetu

Główny Geodeta Kraju Alicja Kulka 15 września podpisała umowę na przetworzenie rastrowej mapy glebowo-rolniczej w skali 1:5000 do postaci wektorowej dla obszaru województwa opolskiego.


Przetworzenie mapy glebowo-rolniczej za mniej niż 1/3 budżetu <br />
Fot. GUGiK
Fot. GUGiK

Prace o wartości 298 tys. zł brutto zrealizuje konsorcjum firm w składzie Unimap z Katowic i Geofaza z Wieliczki.
Przypomnijmy, że postępowaniu wpłynęło 16 propozycji, z których siedem zostało odrzuconych. Spośród tych nieodrzuconych zwycięska oferta była najtańsza. Wartość najdroższej to z kolei 1,455 mln zł, a kwota, jaką GUGiK zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – 1 mln zł.

Przedmiotem zamówienia jest:
• weryfikacja poprawność kalibracji i georeferencji rastrów (skanów) map źródłowych,
• wektoryzacja konturów glebowych i lokalizacji odkrywek glebowych,
• opracowanie warstw konturów glebowych i odkrywek wraz z opisem danych w postaci atrybutów.

Zasięg prac obejmuje obszar województwa opolskiego zamykający się w granicach miasta Opole oraz powiatów: brzeskiego, głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, kluczborskiego, krapkowickiego, namysłowskiego, nyskiego, oleskiego, opolskiego, prudnickiego i strzeleckiego.

Termin realizacji zamówienia to 90 dni od daty zawarcia umowy (nie później jednak niż do 24 listopada br.).

Niniejszy przetarg GUGiK zapowiadał już jakiś czas temu. Stanowi on jedno z działań, których celem jest standaryzacja map glebowo-rolniczych na poziomie krajowym. Drugim jest opracowanie modelu pojęciowego i schematu aplikacyjnego, które ostatnio zostały opublikowane w repozytorium interoperacyjności.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS