Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-04| Geodezja, Edukacja

CENAGIS otrzymał status Centrum Testowego DIANA/NATO

Politechnika Warszawska podpisała umowę z Akceleratorem Innowacji Obronnych NATO (The Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic – DIANA), w ramach której Centrum Analiz Geoprzestrzennych i Obliczeń Satelitarnych (CENAGIS), działające na Wydziale Geodezji i Kartografii, stało się formalnie jednym z kilkudziesięciu centrów testowych DIANA na świecie.


CENAGIS otrzymał status Centrum Testowego DIANA/NATO <br />
Jedno z laboratoriów CENAGIS w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym w Józefosławiu (fot. DC)
Jedno z laboratoriów CENAGIS w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym w Józefosławiu (fot. DC)

Zadaniem DIANA jest poszukiwanie technologii podwójnego zastosowania – zarówno do celów cywilnych, jak i obronnych. NATO zaprasza innowatorów do udziału w akceleracji w wybranym przez nich ośrodku wsparcia innowacji o światowej renomie. Akceleracja ma wesprzeć komercjalizację technologii i przyspieszyć możliwość skorzystania z niej przez armie sojuszu.

Szczegółowe informacje o programie działania DIANA można znaleźć m.in. tutaj.

Przypomnijmy, że oficjalne otwarcie Centrum Analiz Geoprzestrzennych i Obliczeń Satelitarnych CENAGIS odbyło się w czerwcu br.

Źródło: WGiK PW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS