Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-07-12| Geodezja, Instytucje

[aktualizacja] Ministerstwo unika odpowiedzi ws. naboru na GGK

Krótko po nominacji Alicji Kulki na Głównego Geodetę Kraju wystosowaliśmy do Ministerstwa Rozwoju i Technologii kilka pytań dotyczących szczegółów naboru na to stanowisko.


[aktualizacja] Ministerstwo unika odpowiedzi ws. naboru na GGK <br />
Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Skłoniła nas do tego publikacja wyników naboru (nazwisk wybranych kandydatów) już po wręczeniu nominacji nowej GGK. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Dlatego postanowiliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o całej procedurze wyboru nowego GGK.
Zapytaliśmy MRiT m.in. o skład zespołu, który przeprowadzał nabór, nazwiska wszystkich kandydatów oraz liczbę kandydatów, którzy spełnili warunki formalne i zostali zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Poprosiliśmy ponadto o udostępnienie protokołów z posiedzeń zespołu, a także „Koncepcji rozwoju Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii wraz z założeniami modelu zarządzania GUGiK” przedstawionych przez Alicję Kulkę i Sebastiana Ptaka, czyli kandydatów wskazanych ministrowi przez zespół.
Niestety, mimo upływu dwóch tygodni nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

W mailu do MRiT zapytaliśmy też o wybór Sebastiana Ptaka. Dlaczego? Otóż w dokumencie Wynik_naboru_na_stanowisko_Głównego_Geodety_Kraju.docx opublikowanym m.in. w BIP-ie KPRM jego imię i nazwisko zostało zapisane z efektem „Ukrycie”. Z początku nie zwróciliśmy na to uwagi, ponieważ w redakcji w aplikacjach tekstowych zawsze pracujemy z włączoną funkcją „Pokaż wszystkie” (Ctrl + *). Naszą uwagę zwrócili dopiero czytelnicy Geoforum.pl, który zasygnalizowali, że u nich Sebastian Ptak się „nie wyświetla”.
Dlaczego tak przygotowano dokument z wynikami naboru? Czy jest to pomyłka, czy celowe działanie? Na razie, niestety, nie wiemy.

W związku z brakiem odpowiedzi z MRiT skontaktowaliśmy się bezpośrednio z Sebastianem Ptakiem, naczelnikiem Wydziału Geodezji i Kartografii Urzędu Miejskiego w Gliwicach. Wysłaliśmy mu następujące pytania: „Czy według Pana wiedzy był Pan jednym z dwóch kandydatów wybranych przez zespół w toku naboru i przedstawionych ministrowi rozwoju i technologii? Jeśli tak, to kiedy został Pan poinformowany o wynikach naboru?”.
Po kilku godzinach otrzymaliśmy odpowiedź: „W odpowiedzi na przesłane pytanie informuję, że nie mogę tego faktu potwierdzić. O wyborze na Głównego Geodety Kraju dowiedziałem się z artykułu z dnia 28.06.2023r. »Nowe informacje na ws. naboru na GGK«”.

Nie tylko jednak redakcja Geoforum.pl nie może doczekać się konkretnych odpowiedzi od MRiT. O udostępnienie dokumentów z naboru zwrócił się też do resortu rozwoju dr hab. inż. Waldemar Izdebski, który był jedną z sześciu osób startujących w konkursie. Na swój wniosek otrzymał krótkie pismo, w którym czytamy, że „w związku z koniecznością przeprowadzenia pogłębionej analizy sprawy (…) odpowiedź zostanie udzielona do 11 sierpnia br.”. O sprawie były GGK informuje na swoim blogu.

AKTUALIZACJA z 13 lipca
Wczoraj (12 lipca) z końcem dnia redakcja Geoforum.pl otrzymała z MRiT odpowiedzi na pytania dotyczące konkursu na stanowisko GGK, koncepcje rozwoju GUGiK autorstwa Alicji Kulki i Sebastiana Ptaka, a także protokół z przeprowadzonego naboru. Ten ostatni dokument m.in. przynosi potwierdzenie, że Alicja Kulka i Sebastian Ptak zostali wybrani w toku naboru i przedstawieni ministrowi rozwoju i technologii.
Więcej informacji przedstawimy już wkrótce w osobnych wiadomościach. Liczymy też, że resort rozwoju rozwieje jeszcze kilka niejasności związanych z naborem (wysłaliśmy już do MRiT kolejne pytania).

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS