Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-07| Geodezja, Prawo

Co się dzieje z rozporządzeniem ws. PZGiK? [aktualizacja]

Blisko miesiąc temu informowaliśmy o podpisaniu przez ministra rozwoju i technologii rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Akt ten został przesłany do Rządowego Centrum Legislacji i trafił do wykazu aktów oczekujących na ogłoszenie. Ostatnio jednak zniknął z tej listy.


Co się dzieje z rozporządzeniem ws. PZGiK? [aktualizacja]
Co się dzieje z rozporządzeniem ws. PZGiK? [aktualizacja] <br />
Zrzut z 9 maja br.
Zrzut z 9 maja br.

O sprawie poinformował Geoforum.pl jeden z czytelników. W związku z tym napisaliśmy do RCL. Dzisiaj (7 czerwca) otrzymaliśmy odpowiedź: „Przedmiotowe rozporządzenie, na wniosek MRiT, zostało zwrócone do dalszego procedowania. Z informacji uzyskanych w MRiT wynika, że w najbliższych dniach przedmiotowe rozporządzenie zostanie ponownie przekazane do ogłoszenia”.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone do treści rozporządzenia? Kiedy rozporządzenie zostanie przesłane do RCL i opublikowane? – takie pytania wysłaliśmy do Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Jak tylko otrzymamy odpowiedzi, opublikujemy je na Geoforum.pl.

Przypomnijmy, że nowelizacja – w dotychczasowej wersji – zmieniała m.in. treść § 12 ust. 5 rozporządzenia:
• w przypadku gdy wniosek o udostępniane materiałów zasobu został złożony w postaci elektronicznej, wszelkie materiały przechowywane w postaci nieelektronicznej należy niezwłocznie przekształcić i udostępnić w postaci elektronicznej;
• w przypadku gdy wniosek o udostępnienie lub zgłoszenie prac zostało złożone w postaci nieelektronicznej, udostępnia się kopie lub wydruki tych materiałów, a oryginały mogą być udostępnione do wglądu w siedzibie organu.
Ponadto miał zostać uchylony § 19 określający na 31 grudnia 2022 r. termin przetworzenia materiałów zasobu przyjętych do PZGiK w postaci nieelektronicznej do postaci dokumentów elektronicznych.

AKTUALIZACJA
Jak poinformowało dziś (7 czerwca) redakcję Geoforum.pl Ministerstwo Rozwoju i Technologii, rozporządzenie zostało 6 czerwca podpisane przez ministra Waldemara Budę i 7 czerwca przekazane do RCL w celu publikacji (znów figuruje w wykazie aktów oczekujących na ogłoszenie).
„Względem poprzedniego rozporządzenia dokonano na wniosek RCL korekty redakcyjnej polegającej na usunięciu w § 12 ust. 5 rozwinięcia skrótu »materiały zasobu«, który to skrót został wprowadzony w rozporządzeniu we wcześniejszym przepisie, tj. w § 6” – napisało ministerstwo.
Niestety nie dysponujemy wersją rozporządzenia podpisaną przez ministra na początku maja br. i nie możemy stwierdzić, jak będzie wyglądał ten akt po poprawkach.
Przytoczony wyżej fragment dotyczący § 12 ust. 5 został zaczerpnięty ze strony GUGiK i wydaje się, że nie zawiera on rozwinięcia skrótu „materiały zasobu”.
Pozostaje nam zatem czekać na publikację rozporządzenia w Dzienniku Ustaw.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS