Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-10| Geodezja, Prawo

Rozporządzenie podpisane. Termin cyfryzacji PZGiK zostanie zniesiony

Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda podpisał rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Akt ten został przesłany do RCL i czeka na ogłoszenie.


Rozporządzenie podpisane. Termin cyfryzacji PZGiK zostanie zniesiony

Nowelizacja zmienia treść § 12 ust. 5 rozporządzenia:
• w przypadku gdy wniosek o udostępniane materiałów zasobu został złożony w postaci elektronicznej, wszelkie materiały przechowywane w postaci nieelektronicznej należy niezwłocznie przekształcić i udostępnić w postaci elektronicznej;
• w przypadku gdy wniosek o udostępnienie lub zgłoszenie prac zostało złożone w postaci nieelektronicznej, udostępnia się kopie lub wydruki tych materiałów, a oryginały mogą być udostępnione do wglądu w siedzibie organu.

Ponadto uchylony zostaje § 19 określający na 31 grudnia 2022 r. termin przetworzenia materiałów zasobu przyjętych do PZGiK w postaci nieelektronicznej do postaci dokumentów elektronicznych.

Rozporządzenie zacznie obowiązywać po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia.

Przypomnijmy, że zgodnie z załączoną do projektu oceną skutków regulacji wejście w życie projektowanych przepisów ma nie spowodować skutków finansowych dla jednostek sektora finansów publicznych.

Źródło: GUGiK, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS