Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-19| Geodezja, Kataster

Stan danych i usług EGiB: nowy dział na Geoforum.pl

W nowym dziale "Stan danych i usług EGiB", dostępnym m.in. na górnej belce menu, publikowane będą informacje na temat wyników kontroli danych ewidencji gruntów i budynków oraz związanych z nimi usług.


Stan danych i usług EGiB: nowy dział na Geoforum.pl

Na razie w dziale można znaleźć wyniki:
• kontroli identyfikatorów działek ewidencyjnych we wszystkich powiatach;
• kontroli geometrii działek ewidencyjnych we wszystkich powiatach;
• monitoringu powiatowych usług WFS dotyczących ewidencji gruntów i budynków.
Działania te są realizowane przez byłego GGK Waldemara Izdebskiego, zaangażowanego w monitorownie stanu danych EGiB.

Zgodnie z zapowiedziami autora kontroli, wyniki badania działek ewidencyjnych będą aktualizowane na Geoforum.pl raz w tygodniu, a w przypadku monitoringu usług WFS – raz w miesiącu.

Dział „Stan danych i usług EGiB” z pewnością będzie rozwijany w najbliższej przyszłości. Redakcja Geoforum.pl wyraża nadzieję, że uda się w nim zamieścić m.in. wyniki kontroli danych EGiB realizowanej przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii, o której pisaliśmy TUTAJ.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS