Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-18| Geodezja, Kataster

GUGiK rozpoczął kontrole danych EGiB

Zespół GUGiK wykonał analizę jakości danych EGiB udostępnionych przez starostwa powiatowe za pomocą usługi WFS oraz zgodności danych z rejestrem PRG – możemy przeczytać w piśmie p.o. GGK Alicji Kulki do Waldemara Izdebskiego.


GUGiK rozpoczął kontrole danych EGiB <br />
Fot. Geoportal.gov.pl
Fot. Geoportal.gov.pl

Dalej Alicja Kulka informuje, że „Wstępne wyniki analizy zostały przekazane jednostkom samorządu terytorialnego odpowiedzialnym za prowadzenie EGiB. Analizy te będą wykonywane w sposób cykliczny”. Z pełną treścią listu można zapoznać się na blogu Waldemara Izdebskiego.

Pismo to jest odpowiedzią na liczne wystąpienia Waldemara Izdebskiego dotyczące błędów w danych ewidencji gruntów i budynków. Były GGK kontroluje powiatowe bazy od sierpnia 2022 r. (pisaliśmy o tym chociażby TUTAJ). O wynikach swoich działań informował odpowiednich geodetów powiatowych, WINGiK-ów, GGK, a nawet Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Wiele wykrytych i wskazanych błędów do tej pory nie zostało jednak usuniętych. „Cieszę się więc, że w końcu udało się zaangażować GUGiK do monitorowania jakości danych EGiB, bo wyjdzie to wszystkim na korzyść” – komentuje na swoim blogu Waldemar Izdebski.

Redakcja Geoforum.pl o przeprowadzonej przez GUGiK analizie dowiedziała się już kilka dni temu. W związku z tym wystąpiliśmy do Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii o udostępnienie wyników tego badania. Nadal czekamy na odpowiedź.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS