Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2023-05-10| Prawo, Przetargi

Dwóch chętnych na rozbudowę ZSIN

Wczoraj (9 maja) odbyło się otwarcie ofert w przetargu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na rozbudowę Zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach.


Dwóch chętnych na rozbudowę ZSIN

Zamówienie składa się z trzech etapów. W ramach pierwszego należy przeprowadzić prace analityczne, w tym analizę obecnego stanu ZSIN w kontekście aktualnych uwarunkowań prawnych, organizacyjnych i technicznych, oraz zaprojektować modyfikację tego systemu. Te prace powinny być wykonane w ciągu 40 dni od podpisania umowy.
Drugi, zasadniczy etap będzie polegać na przygotowaniu modyfikacji ZSIN wraz z ich wdrożeniem, przeprowadzeniem migracji danych oraz aktualizacją dokumentacji technicznej. System ma umożliwiać m.in.: zasilanie ZSIN danymi ewidencji gruntów i budynków (zarówno tymi przekazywanymi przez starostów, jak i pobieranymi z powiatowych usług WFS), ocenę integralności i spójności danych EGiB, walidowanie plików XML i GML, archiwizowanie i wizualizowanie danych, udostępnianie ich uprawnionym podmiotom, wydawanie informacji komornikom sądowym, wykonywanie analiz tematycznych i przestrzennych czy generowanie raportów. Wykonawca będzie mieć na realizację tych prac 210 dni.
Ostatnim etapem jest świadczenie usług asysty technicznej w okresie 3 lat. Te prace mogą być zlecone w ramach opcji.

Oferty w postępowaniu złożyły dwie firmy:
• Net PC z GdaÅ„ska – 4,247 mln zÅ‚ brutto;
• Intergraph Polska z Warszawy – 5,165 mln zÅ‚.
Budżet, jaki zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia to z kolei 4,945 mln zł.

Przypomnijmy, że ZSIN został zbudowany na zlecenie GUGiK przez firmę Intergraph Polska. Umowę na opracowanie tego systemu o wartości 5,5 mln zł podpisano w 2013 roku. Szykowana właśnie rozbudowa ZSIN jest konsekwencją przede wszystkim niedawnych zmian w prawie, w szczególności nowego rozporządzenia ws. ZSIN.

DC


«« powrót

UdostÄ™pnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Å‚adowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy zwiÄ…zane z geodezjÄ…, kartografiÄ…, katastrem, GIS-em, fotogrametriÄ… i teledetekcjÄ…, nawigacjÄ… satelitarnÄ… itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzÄ…cy:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS