Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-05| Geodezja, Kataster

Problematyczna poprawa identyfikatora w Sochaczewie [aktualizacja]

Już siedem miesięcy trwa poprawianie błędu w identyfikatorze działki w powiecie sochaczewskim.


Problematyczna poprawa identyfikatora w Sochaczewie [aktualizacja]

Sprawę na swoim blogu opisał Waldemar Izdebski. W sierpniu ubiegłego roku były główny geodeta kraju przeprowadził z własnej inicjatywy kontrolę poprawności danych EGiB pod kątem numerów działek i geometrii obiektów. W powiecie sochaczewskim stwierdzono tylko jeden błąd – w identyfikatorze działki 142804_2.0008.305a (niedozwolona jest litera „a”).

Sprawa podobna jest do tej dotyczącej powiatu myślenickiego i opisanej już na Geoforum.pl.
Waldemar Izdebski w pierwszej kolejności – 22 września – poinformował o błędzie starostę sochaczewskiego. Gdy ten nie udzielił żadnej odpowiedzi, były GGK wniósł skargę do mazowieckiego WINGiK-a. Wojewódzki inspektor, po otrzymaniu wyjaśnień z powiatu sochaczewskiego, stwierdził, że wprawdzie starosta sochaczewski dokonał analizy dokumentacji znajdującej się w jego zasobie oraz ustalił sposób wyeliminowania błędnego zapisu, ale pracę geodezyjną mającą na celu realizację wymienionego zadania umieścił dopiero w korekcie planów finansowych na 2023 r. W związku z tym WINGiK uznał za zasadny zarzut dotyczący braku działań starosty sochaczewskiego zmierzających do poprawy danych EGiB. Miało to miejsce 16 stycznia br. Od tego czasu nic się nie zmieniło.

W związku z ta publikacją redakcja Geoforum.pl poprosiła starostę sochaczewskiego o ustosunkowanie się do tej sprawy. Niestety do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Telefonicznie udało nam się tylko ustalić, że pytanie dotarło, ale tym tygodniu na urlopie przebywają osoby decyzyjne, które mogłyby nam udzielić odpowiedzi.

AKTUALIZACJA Z 12 MAJA
Starostwo Powiatowe w Sochaczewie w piśmie z 8 maja poinformowało Geoforum.pl, że „Starosta Sochaczewski podjął stosowne działania w celu skorygowania zaistniałego błędu. Wyłoniony został wykonawca, który rozpoczął działania mające na celu usunięcie błędu, co nastąpi najpóźniej do końca sierpnia 2023 r.”. Pod pismem podpisał się dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Marcin Odolczyk.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS