Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-16| Geodezja

GUGiK: oddział w Łodzi ewentualnie rozważany

Choć ostatnie wyjaśnienia GUGiK zdają się kłaść kres doniesieniom, jakoby Urząd miał się przenosić do Łodzi, to na jaw wychodzą dokumenty, które pokazują, że pomysł tak do końca nie upadł.


GUGiK: oddział w Łodzi ewentualnie rozważany <br />
Fot. Geoportal.gov.pl
Fot. Geoportal.gov.pl

Przypomnijmy, że wraz z końcem tego miesiąca GUGiK opuści zajmowane od ponad 3 dekad pomieszczenia przy Wspólnej 2 w centrum Warszawy. Jest to efekt wypowiedzenia w maju ub.r. przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej porozumienia w sprawie użyczenia powierzchni biurowej. Zaraz potem pojawiło się mnóstwo spekulacji dotyczących nowej siedziby GUGiK-u. Mówiło się nawet o przeniesieniu całego urzędu do Łodzi. Teraz już wiemy, że od 1 kwietnia główna siedziba GUGiK-u będzie się znajdowała przy ulicy Żurawiej w Warszawie. Temat Łodzi jednak w pełni nie upadł.
W tym tygodniu na swoim blogu były główny geodeta kraju Waldemar Izdebski opublikował dwa pisma dotyczące utworzenia w Łodzi oddziału Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Geoforum.pl właśnie otrzymało od GUGiK-u komentarz w tej sprawie.

W pierwszym ze wspomnianych pism (z 1 lutego br.) p.o. GGK Alicja Kulka przedstawiła ministrowi rozwoju i technologii Waldemarowi Budzie „do rozważenia i ewentualnej akceptacji” m.in. propozycję utworzenia oddziału GUGiK w Łodzi. Miałoby w nim znaleźć zatrudnienie do 15 osób wyłonionych w drodze naboru z terenu Łodzi i województwa łódzkiego.
W oddziale realizowane byłby zadania z zakresu:

  • budowy i rozwoju systemów informatycznych oraz konfiguracji i udostępniania usług w oparciu o produkty Systemów Informatycznych GUGiK;
  • prowadzenia i rozbudowy Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach;
  • prowadzenia ewidencji zbiorów i usług danych przestrzennych.

Ponadto w piśmie jest mowa o przeniesieniu części pracowników do siedziby GUGiK przy ul. Olbrachta w Warszawie oraz przeniesieniu pozostałych pracowników do nieruchomości o powierzchni 993 m kw. przy ul. Żurawiej 6/12.

W odpowiedzi z 6 lutego minister Waldemar Buda napisał, że przychyla się „do niniejszych propozycji” oraz wyraża „zgodę na zmiany dotyczące siedziby urzędu, zaproponowane przez GUGiK”.

Po zapoznaniu się z treścią tych pism redakcja Geoforum.pl zwróciła się do GUGiK-u z prośbą o komentarz. Wystosowaliśmy list następującej treści: „W załączniku przesyłam dwa pisma. Czy zawarte w nich ustalenia dotyczące Łodzi są nadal aktualne? Jeśli tak, to prosiłbym o komentarz w kontekście niedawno udzielonej mi odpowiedzi, że »Główny Urząd Geodezji i Kartografii nie planuje przenieść jakichkolwiek biur/wydziałów/departamentów do Łodzi«”.

Po kilku godzinach otrzymaliśmy z GUGiK-u następującą odpowiedź: „W nawiązaniu do poniższej korespondencji informuję, że z przekazanych pism nie wynika jakikolwiek plan przeniesienia GUGiK-u do Łodzi. W pismach mowa jest o ewentualnym rozważeniu utworzenia oddziału GUGiK w Łodzi. Uprzejma prośba o uważne czytanie treści przekazywanej korespondencji”.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS