Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-14| Przetargi, Instytucje

Fotogrametria i informatyka dominują w planie przetargów GUGiK

W bieżącym roku Główny Urząd Geodezji i Kartografii zamierza wydać na zamówienia publiczne ponad 36 mln zł – wynika z opublikowanego właśnie planu.


Fotogrametria i informatyka dominują w planie przetargów GUGiK

Przypomnijmy, że sporządzanie i publikacja w BIP-ie rocznego planu przetargów jest wymogiem Prawa zamówień publicznych. Należy jednak podkreślić, że dokument ten nie ma dla udostępniającej go instytucji charakteru wiążącego. Oznacza to zatem, że może ona np. ogłosić postępowanie nieujęte w tym zestawieniu lub też zrezygnować z szykowanej procedury. Tak było choćby w roku 2017, gdy GUGiK zapowiedział zamówienia za ponad 150 mln zł, ale – wskutek okrojenia projektów unijnych – ich ostateczne wartości okazały się o kilkadziesiąt milionów złotych niższe.

W planie przetargów GUGiK na bieżący rok wpisano łącznie 27 pozycji, w tym 13 zamówień „powyżej progów unijnych” (wynoszących obecnie 140 tys. euro, czyli 656 tys. zł).

Jeśli chodzi przetargi na prace geodezyjne i kartograficzne, w planie zapisano 7 pozycji o łącznej wartości ponad 20 mln zł (dla porównania w ubiegłorocznym planie zapisano 24 mln zł). Co ważne, część z tych przetargów już ogłoszono (a niektóre udało się nawet rozstrzygnąć). Dotyczy to zamówień na:

  • aktualizację bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) za 3,3 mln zł; w tym roku ogłoszono dwa takie postępowania określone jako „Zakres 1” i „Zakres 2”;
  • lotniczy skaning laserowy trzech województw o gęstości 4 pkt/m kw.; w tym postępowaniu podpisano już wszystkie trzy kontrakty o łącznej wartości 4,76 mln zł;
  • lotniczy skaning laserowy miast o gęstości 12 pkt/m kw. i wykonanie ortofotomapy z pikselem 5 cm; jak na razie w procedurze tej podpisano jedną z trzech umów;

Na ogłoszenie czekają ponadto przetargi na:

  • opracowanie map tematycznych (planowany termin rozpisania: III/IV kwartał, wartość: 406 tys. zł);
  • pomiar osnowy grawimetrycznej (planowany termin rozpisania: II kwartał, wartość: 650 tys. zł);
  • modernizacja podstawowej osnowy geodezyjnej na terenie kraju (planowany termin rozpisania: II kwartał, wartość: 2,0 mln zł);
  • modele siatkowe 3D mesh (planowany termin rozpisania: I/II kwartał, wartość: 954 tys. zł).

Podobnie jak w latach poprzednich w planie przetargów GUGiK nie zabrakło zamówień informatycznych. Dotyczą one chociażby świadczenia usług asysty technicznej i konserwacji dla oprogramowania Geoportal, PZGiK oraz CAPAP (wartość: 1,9 mln zł), rozbudowy ZSIN (4,2 mln zł), świadczenia usług rozszerzonej gwarancji dla infrastruktury Oracle (1,4 mln zł), zakupu podsystemu bezpieczeństwa (1,6 mln zł) oraz rozbudowy centralnego zasobu NAS (1,8 mln zł).

Urząd zamierza ponadto zamówić sprzęt GNSS na potrzeby systemu ASG-EUPOS za kwotę około 650 tys. zł.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na bezpłatny newsletter!

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS