wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-13| Mapy

Apple prezentuje mapy 3D również dla Polski

Firma Apple znacząco poszerzyła w ostatnich dniach zasięg swoich trójwymiarowych map, również o Polskę.


Apple prezentuje mapy 3D również dla Polski <br />
Warszawa na Mapach Apple (fot. Reddit)
Warszawa na Mapach Apple (fot. Reddit)
Apple prezentuje mapy 3D również dla Polski <br />
Wrocław na Mapach Apple (fot. Reddit)
Wrocław na Mapach Apple (fot. Reddit)

Wprowadzenie map z modelami 3D budynków Apple ogłosił już w 2021 r., a w ubiegłym roku zapowiedział znaczące podniesienie ich szczegółowości. Sęk w tym, że dotychczas dane te były dostępne jedynie dla wybranych aglomeracji w kilku krajach świata. Teraz się to jednak zmienia.

Jak bowiem informują w ostatnich dniach użytkownicy Map Apple, zasięg modeli 3D w tym serwisie znacznie się poszerzył. Co najważniejsze, z dyskusji na portalu Reddit wynika, że trójwymiarowe miasta dostępne są dla obszaru Polski, choćby w dla Warszawy czy Wrocławia. Na tym jednak nie koniec. Trójwymiarowe mapy można przeglądać również dla Chorwacji, Austrii, Słowenii, Węgier czy Czech. Warto jednak zastrzec, że opracowania te są udostępniane stopniowo. By je zobaczyć, część użytkowników Map Apple musi się zatem jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Jaki jest konkretny zasięg aktualizacji i kiedy stanie się powszechnie dostępna? Tego nie wiadomo. Firma Apple jeszcze nie wydała bowiem w tej sprawie żadnego oficjalnego komunikatu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS