Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-08| GIS, Software

Geobid odświeża oprogramowanie do zarządzania MPZP

Rozwijane przez firmę Geobid oprogramowanie WINPLAN do prowadzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (MPZP) już wkrótce ukaże się z odmienionej wersji 3.


Geobid odświeża oprogramowanie do zarządzania MPZP

Moduł WINPLAN jest jednym z elementów systemu STRATEG. Służy do kształtowania i prowadzenia polityki przestrzennej na terenie gminy, w tym głównie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Wejście w życie rozporządzenia ws. zbiorów danych przestrzennych oraz metadanych w zakresie zagospodarowania przestrzennego nakłada na jednostki samorządu terytorialnego określone wymogi związane z przygotowaniem aktów planistycznych, a WINPLAN jest dostosowany do założeń przyjętych w tych przepisach. Opracowanie MPZP z wykorzystaniem aplikacji EWMAPA oraz WINPLAN gwarantuje ponadto ich łatwą prezentację w geoportalu autorstwa firmy Geobid wraz z wdrożeniem internetowej obsługi wydawania wypisów i wyrysów.

Jednym z wyróżników oprogramowania WINPLAN 3 jest nowy interfejs użytkownika. Oferuje on m.in. zaktualizowane komponenty (przyciski, listy itp.) i skórkę, zmodernizowaną pomoc czy ciemny motyw.

Wydanie wyróżnia ponadto nowy edytor dokumentów tekstowych umożliwiający m.in. odczyt oraz zapis plików w popularnych formatach RTF i DOCX. Software oferuje też możliwość wykonywania wyrysów z planu wraz z dynamiczną legendą, zatem o treści ograniczonej wyłącznie do obszarów i stref znajdujących się na wyrysie.

Standardowy koszt programu wynosi 3200 zł. Upgrade z wersji 2 kosztuje z kolei 1900 zł.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS