wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-17| GIS, Mapy

Serwer CloudFerro wspiera OSM Polska

Stowarzyszenie OpenStreetMap Polska podpisało porozumienie o współpracy z firmą CloudFerro. Pierwsze efekty tej kooperacji są już widoczne.


Serwer CloudFerro wspiera OSM Polska

Warszawska spółka CloudFerro koncentruje się m.in. na rozwijaniu infrastruktury przetwarzania w chmurze. Specjalizuje się w przechowywaniu i przetwarzaniu dużych zbiorów danych, w tym wielopetabajtowych repozytoriów danych satelitarnych z obserwacji Ziemi. Jej rozwiązania wspierają m.in. satelitarną platformę Creodias.

W ramach współpracy z CloudFerro Stowarzyszenie OSM Polska otrzymało do dyspozycji serwer, który umożliwi dalszy rozwój projektu OpenAEDmap.org, czyli otwartej bazy defibrylatorów. Specjaliści z CloudFerro przygotowali ponadto usługi sieciowe WMS, które wykorzystują zebrane w ramach tego przedsięwzięcia dane dla Polski (adres usługi) oraz całego świata (adres usługi) i udostępniają je nieodpłatnie dla każdego zainteresowanego.

„Mamy nadzieję, ze jest to dopiero pierwszy projekt, który będziemy wspólnie realizować” – deklaruje Stowarzyszenie na swojej stronie.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS