Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-22| Prawo

Geodezyjne formularze do zmiany

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt zmiany rozporządzenia ws. wzorów wniosków o udostępnienie materiałów PZGiK, licencji i Dokumentu Obliczenia Opłaty.


Geodezyjne formularze do zmiany

Szykowane zmiany nie są znaczące i wynikają głównie z niedawnych nowelizacji przepisów geodezyjnych.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu, rozporządzenie musi zostać dostosowane chociażby do obowiązującej od 2 października br. ustawy o usprawnieniu procesu inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, która zniosła pobieranie opłat za korzystanie z usług ASG-EUPOS. W związku z tym konieczne jest uchylenie przepisów rozporządzenia, które odnoszą się do wniosku o umożliwienie okresowego korzystania z usług tego systemu oraz do licencji określającej zakres uprawnień licencjobiorcy.

Ponadto należy zaktualizować wzór wniosku o udostępnienie materiałów centralnego zasobu geodezyjnego w zakresie formularza, który odnosi się do wykazu zbiorów danych krajowej bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (tj. klas obiektów) wynikającego z nieobowiązującego już rozporządzenia z 2015 r. Zgodnie bowiem z aktualnymi przepisami w K-GESUT nie wyróżnia się już podziału na klasy obiektów.

Aktualizacji wymaga również wzór wniosku o udostępnienie materiałów powiatowego zasobu (formularze P3, P4 i P5) w zakresie wykazu zbiorów danych BDOT500 oraz GESUT, a także wykazu rodzajów nieruchomości, tak aby dostosować te regulacje do przepisów z 2021 roku.

Rozporządzenie ma wejść w życie 14 dni po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na bezpłatny newsletter!

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS