wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-22| Prawo

Geodezyjne formularze do zmiany

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt zmiany rozporządzenia ws. wzorów wniosków o udostępnienie materiałów PZGiK, licencji i Dokumentu Obliczenia Opłaty.


Geodezyjne formularze do zmiany

Szykowane zmiany nie są znaczące i wynikają głównie z niedawnych nowelizacji przepisów geodezyjnych.

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu, rozporządzenie musi zostać dostosowane chociażby do obowiązującej od 2 października br. ustawy o usprawnieniu procesu inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego, która zniosła pobieranie opłat za korzystanie z usług ASG-EUPOS. W związku z tym konieczne jest uchylenie przepisów rozporządzenia, które odnoszą się do wniosku o umożliwienie okresowego korzystania z usług tego systemu oraz do licencji określającej zakres uprawnień licencjobiorcy.

Ponadto należy zaktualizować wzór wniosku o udostępnienie materiałów centralnego zasobu geodezyjnego w zakresie formularza, który odnosi się do wykazu zbiorów danych krajowej bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (tj. klas obiektów) wynikającego z nieobowiązującego już rozporządzenia z 2015 r. Zgodnie bowiem z aktualnymi przepisami w K-GESUT nie wyróżnia się już podziału na klasy obiektów.

Aktualizacji wymaga również wzór wniosku o udostępnienie materiałów powiatowego zasobu (formularze P3, P4 i P5) w zakresie wykazu zbiorów danych BDOT500 oraz GESUT, a także wykazu rodzajów nieruchomości, tak aby dostosować te regulacje do przepisów z 2021 roku.

Rozporządzenie ma wejść w życie 14 dni po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na bezpłatny newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS