Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-21| Mapy

Zimowe nowości na Mapach Google

Google rozbudował swoją mobilną aplikację mapową o trzy nowe funkcje, które ułatwią poruszanie się pieszym, niepełnosprawnym oraz kierowcom pojazdów elektrycznych.


Zimowe nowości na Mapach Google <br />
Nowe funkcje w trybie Live View
Nowe funkcje w trybie Live View

Pierwsza nowość dotyczy wprowadzonego jeszcze w 2019 roku narzędzia Live View, które prezentuje pieszym wskazówki nawigacyjne na obrazie z kamery w trybie rozszerzonej rzeczywistości (AR). Dzięki aktualizacji aplikacji Mapy Google dla systemów iOS oraz Android od teraz funkcja ta będzie też prezentować informacje o okolicznych obiektach usługowych. Wystarczy zatem włączyć ten tryb, aby łatwo zorientować się, jakie są w naszej okolicy sklepy, kawiarnie, banki czy bankomaty.

Wskazówki i strzałki wykorzystujące AR pokażą też, gdzie i w jakiej odległości są te miejsca, nawet jeśli nie znajdują się w polu widzenia kamery (np. gdy sklep jest za rogiem). Oprócz informacji o położeniu wyświetlonych obiektów można zobaczyć inne ważne informacje na ich temat: czy są otwarte, czy panuje tam duży ruch, jakie są ceny i jak oceniają je członkowie społeczności Map Google. Niestety, na razie ta nowa funkcja dostępna będzie tylko w wybranych miastach – w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, Paryżu, San Francisco oraz Tokio.

Druga nowość ucieszy właścicieli pojazdów elektrycznych. Już wcześniej mogli oni wykorzystywać Mapy Google, by znaleźć najbliższe stacje ładowania swoich aut, a teraz zyskali też możliwość filtrowania tych obiektów. Mogą zatem wyświetlić na mapie np. tylko stacje szybkiego ładowania bądź obiekty posiadające odpowiedni rodzaj wtyczki. Funkcja ta jest już dostępna na urządzeniach z Androidem i iOS w krajach, które mają stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Trzecią nowość przygotowano z myślą o osobach mających trudności w poruszaniu się. W 2020 roku Google wprowadził specjalne oznaczenie dla miejsc z ułatwieniami dostępu w Australii, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Teraz funkcja ta jest już dostępna na całym świecie. Wystarczy włączyć ustawienie „Miejsca z ułatwieniami dostępu” w aplikacji Mapy Google. Jeśli dane miejsce dysponuje wejściem z dostępem dla niepełnosprawnych, jego profil firmy będzie oznaczony ikoną wózka inwalidzkiego. W przeciwnym razie ikona ta będzie przekreślona. Można też sprawdzić, czy znajdują się tam miejsca siedzące i parkingowe oraz toalety dla osób z niepełnosprawnością.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS