wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-26| Geodezja, Przetargi

Warszawa zmodyfikuje system geodezyjny z wolnej ręki

Urząd m.st. Warszawy podpisał w trybie z wolnej ręki umowę na świadczenie usług utrzymania i wykonywania modyfikacji systemu do obsługi zasobu geodezyjnego i kartograficznego (System ZGiK).


Warszawa zmodyfikuje system geodezyjny z wolnej ręki

Kontrakt o wartości blisko 2,4 mln zł podpisano z firmą GeoTechnologies z Wrocławia. Dla porównania umowa na budowę i wdrożenie Systemu ZGiK, zawarta z tą spółką w 2017 r., opiewała na 4,4 mln zł.

Zamawiający wyjaśnia wybór trybu udzielenia zamówienia tym, że GeoTechnologies jest wyłącznym właścicielem autorskich praw majątkowych do Systemu ZGiK wraz z jego modyfikacjami i uzupełnieniami. Firma zastrzegła ponadto, że jakiekolwiek zmiany w tym systemie (poza wyjątkami określonymi w umowie) nie mogą być wprowadzone bez jej zgody.

O to, na czym polegać będą prace będące przedmiotem zawartego właśnie kontraktu, zapytaliśmy warszawski ratusz. Jak odpowiadają miejskie służby prasowe: „Zgodnie z zawartą umową, modyfikacje systemu przeznaczonego do obsługi zasobu geodezyjnego i kartograficznego m.st. Warszawy (System ZGiK) obejmują:
1) wprowadzanie zmian wynikających z potrzeb Zamawiającego:
a) w funkcjonalności użytkowej Oprogramowania Aplikacyjnego, w szczególności jej rozszerzanie;
b) w treści lub strukturze Bazy Danych;
c) związanych z ergonomią Systemu ZGiK;
d) w konfiguracji Środowiska Serwisowego lub Środowiska Produkcyjnego, w zakresie wynikającym ze zmian Infrastruktury Teleinformatycznej;
2) przygotowywanie oprogramowania (np. w postaci skryptu SQL) generującego niestandardowe zestawienia z Bazy Danych i w obowiązujących przepisach prawa;
3) wprowadzanie zmian w Dokumentacji Systemu ZGiK będących następstwem czynności wymienionych w pkt 1);
4) przygotowywanie analiz, opracowań, raportów związanych z eksploatacją i rozwojem Systemu ZGiK”.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS