Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-26| Geodezja, Przetargi, Instytucje

GUGiK rozstrzygnął przetarg modernizację podstawowej osnowy geodezyjnej

Znamy już wykonawców przetargu obejmującego przegląd i konserwację ponad 3 tys. punktów podstawowej osnowy wysokościowej w północno-zachodniej części kraju rozpisanego w kwietniu przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


GUGiK rozstrzygnął przetarg modernizację podstawowej osnowy geodezyjnej <br />
4 oferty mieściły się w budżecie.
4 oferty mieściły się w budżecie.
GUGiK rozstrzygnął przetarg modernizację podstawowej osnowy geodezyjnej <br />
Źródło: dokumentacja przetargu
Źródło: dokumentacja przetargu
Jak się okazuje, postępowanie przetargowe cieszyło się całkiem sporym zainteresowaniem, gdyż łącznie wpłynęło 7 ofert. Złożyli je (wszystkie kwoty brutto): • konsorcjum firm SKB GIS z Olsztyna (lider) i GEOPARTNER Geomatics z Gdańska (589 170 zł); • konsorcjum firm Maxnet Lech Wereszczyński z Warszawy (lider), GEOSYSTEM Jerzy Cieszko ze Szczecinka i Global Geo Survey z Warszawy (600 240 zł); • Galileo Łukasz Zaborowski z Pruszcza Gdańskiego (610 080 zł); • Przedsiębiorstwo Pomiarów Geodezyjnych z Warszawy (630 744 zł); • Geokart-International z Rzeszowa (718 320 zł); • Geores z Rzeszowa (816 720 zł) oraz • OPEGIEKA Elbląg (982 770 zł). I tylko 1 oferta nie mieściła się w budżecie zamawiającego.

GUGiK uznał najtańszą ofertę za najkorzystniejszą i 20 lipca podpisał umowę z konsorcjum firm SKB GIS z Olsztyna (lider) i GEOPARTNER Geomatics z Gdańska. Warto wspomnieć, że urząd rezerwował na realizację zamówienia 708 943 zł netto, a zatem oszczędzi blisko 230 tys. zł netto.

Zamówienie obejmuje opracowanie projektu modernizacji podstawowej osnowy geodezyjnej wysokościowej w części opisowej na obszarze kraju oraz wykonanie przeglądu, inwentaryzacji i konserwacji punktów na obszarze objętym obiektem 4737 część I, tj. dla województwa zachodniopomorskiego oraz części województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, pomorskiego i wielkopolskiego (mapa obok).

Przeglądowi i konserwacji zostanie poddanych około 3360 punktów. Przewidziano także zaprojektowanie w terenie nowych lokalizacji dla około tysiąca punktów w miejsce zniszczonych znaków, których brak w terenie stwierdzono w 2014, 2016 i 2022 roku.

Dla obszaru objętego obiektem 4737 część I zakres prac obejmuje:
• odszukanie wszystkich punktów osnowy na trasie przebiegu linii lub w jej pobliżu;
• sprawdzenie stanu znaków geodezyjnych i ich konserwacja;
• uaktualnienie opisów topograficznych punktów podlegających inwentaryzacji;
• zaprojektowanie nowych lokalizacji za zniszczone repery.

Z kolei dla terenu całego kraju wykonany zostanie opis projektu technicznego określający rodzaj, sposób i harmonogram wykonania pomiarów oraz sposób wyrównania podstawowej osnowy wysokościowej uwzględniający wyniki pomiarów niwelacji geometrycznej i niwelacji satelitarnej.

Prace mają zostać zrealizowane do końca listopada br.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS