wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-20| GIS, Mapy

Mapy Google coraz popularniejsze w Polsce

Już 3/4 Polaków wykorzystuje serwisy mapowe Google’a – wynika z najnowszej edycji rankingu polskiego internetu Mediapanel.


Mapy Google coraz popularniejsze w Polsce
Mapy Google coraz popularniejsze w Polsce

W maju br. z aplikacji i stron internetowych Map Google (a także Street View i Google Earth) skorzystało już ponad 22 mln Polaków, czyli 75% osób z dostępem do internetu. To o około 2 punkty procentowe więcej niż miesiąc wcześniej i aż o 9 p.p. więcej względem lutego br., gdy ostatni raz przyglądaliśmy się temu rankingowi.

Ciekawych zmian w najnowszym zestawieniu jest jednak więcej. Warto chociażby zwrócić uwagę na spadek serwisu i aplikacji Targeo z miejsca 3. na 5. Usługę tę wyprzedziły dwa rozwiązania do wyszukiwania połączeń komunikacji publicznej – JakDojadę oraz Mobile MPK.

Spory spadek liczby użytkowników zanotował serwis FlightRadar do śledzenia ruchu lotniczego na świecie. Jak informowaliśmy w marcu, prawdopodobnie w związku z początkiem inwazji Rosji na Ukrainę jego popularność gwałtownie wzrosła do poziomu 3 mln użytkowników. Przez ostanie 3 miesiące ich liczba spadła jednak o około 0,5 mln.

Ponadto w rankingu map i lokalizatorów zadebiutował serwis i aplikacja Mapa-Turystyczna (fot.) oferujący informacje o szlakach turystycznych w kraju i zagranicą. W maju br. skorzystało z nich blisko 700 tys. użytkowników, co względem poprzedniego miesiąca oznacza wzrost aż o ponad 130%.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS