wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-23| GIS, Mapy, Przetargi

GUGiK sporo oszczędzi na aktualizacji BDOT10k

Główny Urząd Geodezji i Kartografii podpisał właśnie kolejne 21 umów na aktualizację bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k). Ich wartość okazała się znacznie niższa od budżetu zamawiającego.


GUGiK sporo oszczędzi na aktualizacji BDOT10k

Rozstrzygnięcia dotyczą ogłoszonych w lutym br. zamówień określonych jako „Zakres 3” i „Zakres 4”. Ich przedmiotem jest aktualizacja bazy w 33 powiatach. Przypomnijmy, że 13 maja informowaliśmy o podpisaniu 8 umów w ramach tych przetargów. Jak podaje GUGiK, 18 i 19 maja zawarto kolejne 21 kontraktów. Do rozstrzygnięcia pozostały zatem jeszcze 4 części.

5 umów podpisano z Warszawskim Przedsiębiorstwem Geodezyjnym SA. Za 252 tys. zł zaktualizuje ono BDOT10k w powiatach: bełchatowskim, łowickim, zgierskim, ostrowskim oraz w Radomiu. 5 kontraktów zdobyła również koszalińska firma ErgoGIS. Za 210 tys. zł wykona ona prace w powiatach: pajęczańskim, rawskim, oleskim, mikołowskim oraz w Białymstoku.

Z kolei firma AnnGIS z Pasłęka za 67 tys. zł przeprowadzi aktualizację BDOT10k w powiatach golubsko-dobrzyńskim i rypińskim. GIS-Projekt z Malechowa zdobył zaś umowy dla powiatów: żnińskiego, skierniewickiego, rybnickiego oraz Dąbrowy Górniczej. Wartość tych umów wynosi 151 tys. zł. Suwalska firma DataGIS działać będzie natomiast w powiecie łaskim oraz w Gliwicach (wartość jej umów to 80 tys. zł).

Po jednej umowie podpisano z firmami: Gispro (pow. radziejowski, wartość: 28 tys. zł), MJJ GIS (gliwicki, 52 tys. zł) oraz PUG z Częstochowy (pow. rybnicki, 39 tys. zł).

Łączna wartość podpisanych w ubiegłym tygodniu umów wynosi zatem 894 tys. zł, co stanowi raptem niecałe 60% kwoty, jaką GUGiK gotowy był wyłożyć na to zamówienie.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS