wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-10| Przetargi

Zapowiedź kartograficznej wystawy na PW w ramach stołecznej Nocy Muzeów

„Mapa – wczoraj, dziś i jutro” – wystawę pod takim hasłem będzie można oglądać 14 maja w murach Politechniki Warszawskiej w ramach Nocy Muzeów.


Zapowiedź kartograficznej wystawy na PW w ramach stołecznej Nocy Muzeów

Ekspozycja będzie obejmowała mapy dawne, w tym opracowania topograficzne Wojskowego Instytutu Geograficznego, katastralne, glebowe czy geologiczne, a także opracowania współczesne, szczególnie autorstwa pracowników Wydział Geodezji i Kartografii.

Na wystawie zaprezentowane zostaną też współczesne kartograficzne serwisy urzędowe, w tym Geoportal.gov.pl, oraz nowoczesne opracowania z zakresu wizualizacji kartograficznej i rzeczywistości wirtualnej (VR), w tym prace dyplomowe studentów kierunku geodezja i kartografia.

Wystawa historyczna będzie zrealizowana w części przestrzeni Muzeum Politechniki Warszawskiej w Gmachu Głównym, a prezentacje nowych rozwiązań kartograficznych odbywać się będą w krużgankach Auli Głównej. Przewodnikami po obu częściach będą pracownicy muzeum oraz geodeci i kartografowie z WGiK PW.

Ekspozycja będzie czynna w godzinach 18-22.

Dodajmy, że to niejedyna geodezyjna atrakcja tegorocznej stołecznej Nocy Muzeum. W programie przewidziano również zwiedzanie Muzeum Geodezji Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS