wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-09| Geodezja

WPG zaprasza nocą do swojego Muzeum Geodezji

Już w najbliższą sobotę (14 maja) odbędzie się kolejna edycja stołecznej Nocy Muzeów. Podobnie jak w latach poprzednich będzie to okazja, by zobaczyć bogate zbiory Muzeum Geodezji Warszawskiego Przedsiębiorstwa Geodezyjnego.


WPG zaprasza nocą do swojego Muzeum Geodezji

Muzeum Geodezji WPG zostało oficjalnie otwarte w roku 2007. Do 2020 r. mieściło się na górnych piętrach kamienicy przy ul. Nowy Świat 2, w której znajdowała się również siedziba spółki. Gdy jednak firma przeniosła się do nowego biura przy ul. Biograficznej 2 na Młocinach, razem z nią przeniesiono również to muzeum.

W jego zbiorach znajdziemy ponad półtora tysiąca eksponatów – zabytkowych instrumentów pomiarowych, a także map i publikacji. Ponadto zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z wystawą „Naukowy testament” poświęconą prof. Stefanowi Hausbrandtowi. Zobaczymy na niej różnorodne pamiątki po tym wybitnym polskim geodecie.

Podczas Nocy Muzeów placówkę będzie można zwiedzać w godzinach od 18:00 do 23:00. Wstęp jest wolny.

Dla tych, którzy nie będą mogli w tym dniu odwiedzić siedziby WPG, firma przygotowała wirtualny spacer po muzeum.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS