Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-09| GNSS, Geodezja, Edukacja

Rusza VIII edycja Konkursu o Nagrodę im. prof. Barana

Dziekan Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ogłasza VIII edycję konkursu dla wybitnych naukowców zajmujących się geodezją i kartografią.


Rusza VIII edycja Konkursu o Nagrodę im. prof. Barana

Nagroda ma na celu popularyzację wybitnych osiągnięć naukowych i badawczych z zakresu geodezji i kartografii oraz podtrzymywanie pamięci o profesorze Lubomirze Włodzimierzu Baranie.

Konkurs kierowany jest do osób zarówno z Polski, jak i z zagranicy z udokumentowanymi wyróżniającymi się osiągnięciami naukowymi i badawczymi z zakresu geodezji i kartografii w postaci publikacji naukowych, realizacji projektów badawczych, wdrożeń itp., a także prezentujących wysokie standardy etyczne.

Wysokość nagrody w VIII edycji konkursu wynosi 10 tys. zł. Zgłoszenia należy nadsyłać do 15 czerwca.

Zmarły w 2009 roku prof. Lubomir Włodzimierz Baran był wybitnym specjalistą z zakresu geodezji satelitarnej. Opracował metody wyrównywania sieci geodezyjnych przy wykorzystaniu obserwacji sztucznych satelitów Ziemi. Prowadził badania nad zastosowaniem technik satelitarnych w geodezji i geodynamice oraz zastosowaniem globalnych systemów satelitarnych (GPS) do badań jonosfery. Był twórcą i kierownikiem Obserwatorium Satelitarnego w Lamkówku.

Przypomnijmy, że laureatem poprzedniej edycji konkursu był prof. Janusz Bogusz z Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej. Wcześniej nagrody te otrzymali zaś:

  • prof. Aleksander Brzeziński z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej,
  • prof. Dorota Grejner-Brzezińska, dziekan Wydziału Civil, Environmental and Geodetic Engineering na Ohio State University (USA) oraz prezydent amerykańskiego Instytutu Nawigacji (ION),
  • dr hab. inż. Witold Rohm z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu,
  • prof. Wiesław Kosek z Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie,
  • prof. Mariusz Figurski z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.
  • prof. Krzysztof Sośnica z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS