wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-01-14| Geodezja, Mapy, Firma

Rok 2021 w ofertach pracy na Geoforum.pl

W ubiegłym roku na Geoforum.pl ukazało się wyraźnie więcej ogłoszeń dotyczących zatrudnienia niż rok wcześniej.


Rok 2021 w ofertach pracy na Geoforum.pl
Rok 2021 w ofertach pracy na Geoforum.pl <br />
Liczba ofert pracy w ujęciu rocznym
Liczba ofert pracy w ujęciu rocznym
Rok 2021 w ofertach pracy na Geoforum.pl <br />
Liczba ofert pracy w ujęciu miesięcznym
Liczba ofert pracy w ujęciu miesięcznym

Tradycyjnie już w styczniu analizujemy liczbę ogłoszeń, jakie ukazały się w mijających 12 miesiącach na stronie geoforum.pl/praca. Jak zwykle zastrzegamy też, że wyników tych nie należy traktować jako reprezentatywnych dla całej branży geodezyjno-kartograficznej, choć z pewnością są one ciekawą wskazówką dotyczącą aktualnej sytuacji na rynku pracy. Bardziej wymierne informacje na ten temat zapewni nasze coroczne badanie dotyczące bezrobocia, które wiosną opublikujemy w miesięczniku GEODETA.

Przechodząc do sedna: w roku 2020 dostrzegliśmy wyraźny spadek liczby ogłoszeń (aż o 1/5 względem roku 2019), co zapewne spowodowane było niepewną sytuacją gospodarczą w związku z pandemią. Ale już w roku 2021 wybór ofert zatrudnienia znacząco się poprawił. Liczba ogłoszeń zwiększyła się bowiem o blisko 15% – wciąż jednak utrzymuje się nieco poniżej poziomu z lat 2018–2019.

Dodajmy, że za wzrost ten odpowiadają wyłącznie anonse z kategorii „Dam pracę”, które tradycyjnie przeważają. Liczba ogłoszeń osób poszukujących pracy okazała się natomiast nieznacznie niższa niż rok wcześniej.

Rozbijając statystyki na poszczególne miesiące, widać, że najwięcej ofert pracodawców – podobnie jak przed pandemią – publikowanych jest wiosną (w marcu aż 112) i latem. Na przeciwnym biegunie jest tradycyjnie grudzień (41).

Wzrost liczby ofert zatrudnienia w geodezji i kartografii zdają się potwierdzać choćby niedawne targi pracy zorganizowane w listopadzie 2021 r. przez Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Nie brakowało bowiem na nich wystawców, którzy gotowi byli zatrudniać absolwentów z różnych specjalizacji nawet bez większego doświadczenia zawodowego.

Oczywiście odrębną kwestią jest to, czy ten wzrost popytu na pracowników przekłada się na wzrost wynagrodzeń. O tym przekonamy się, analizując wyniki internetowej ankiety Geoforum.pl, którą można wypełniać jeszcze do końca tego tygodnia (16 stycznia).


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS