wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-11-22| GIS, Przetargi, Edukacja

Projekt CENAGIS zamawia dane geoprzestrzenne

W ramach wartego 25 mln zł projektu naukowego CENAGIS Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej ogłosił przetarg na dostawę danych geoprzestrzennych.


Projekt CENAGIS zamawia dane geoprzestrzenne <br />
zdjęcie ilustracyjne (Google Maps)
zdjęcie ilustracyjne (Google Maps)

Zamówienie podzielono na trzy części. Dotyczą one dostawy:

 • część I – zobrazowań satelitarnych z konstelacji Pléiades w rozdzielczości 0,5 m pokrywających 6 tys. km kw. aglomeracji warszawskiej,
 • część II – zdjęć lotniczych dla 280 km kw. w rozdzielczości 30 cm,
 • część III – wektorowych danych o natężeniu ruchu pojazdów na drogach z interwałem 5 minut dla całego roku.

Oferty można składać do 26 listopada.

Zamówienie jest częścią projektu CENAGIS (Centrum Naukowych Analiz Geoprzestrzennych i Obliczeń Satelitarnych). To przedsięwzięcie o wartości blisko 25 mln zł, którego liderem jest Wydział Geodezji i Kartografii PW. Celem projektu jest utworzenie centrum geoprzestrzennych analiz naukowych na światowym poziomie, które zapewni szerokiemu gronu naukowców i współpracujących firm zdalny dostęp do unikatowych laboratoriów badawczych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Nie Czy w ten temat jest zaangażowany Opgk Elbląg????? Czy może dostarczyć te materiały czy też jako uczestnik cenagis jest wykluczony????? Czy przyzwoitość i prawo obowiązują w Polsce ????????
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
odp: Nie Pewnie tak będzie. Zamawiającym będzie Politechnika a dwoje z trzech oferentów to Opegieka i Cloudferro XD
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Nie c'mon, od czego są zaprzyjaźnione firmy? Profesjonaliści gis z pomorza zachodniego i areofłot z południa
 2 
zgłoś
kwota... Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia: 100 30 130=260 tyś zł...
odpowiedz zgłoś
ale... czemu nie można wykorzystać zdjęć z zasobu o GSD 5 czy 10cm i je odpowiednio przetworzyć do wymagań czyli "pogorszyć" jakości danych już obecnych w zasobie (mniejsza rozdzielczość) dla cz.1 i cz.2 ?? Na polibudzie to sobie powinni z tym poradzić... czy o co chodzi? A wektorowe dane o natężeniu ruchu pojazdów to chyba ma tylko Google... ?
 1 
odpowiedz zgłoś
O co tu chodzi? "Zamawiający wymaga, aby zamówienie zostało zrealizowane w terminie: do 14 dni od daty zawarcia umowy.", więc zamawiający zakłada że ktoś już jest w posiadaniu wymienionych materiałów a nie będzie je dopiero pozyskiwał, do tego ogłoszenie nie przewiduje składania ofert na wybrane części zamówienia. Więc co, przetarg pod konkretnego dostawcę?
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: O co tu chodzi? To jest możliwe. A o co chodzi?
odpowiedz zgłoś
odp: O co tu chodzi? Dodatkowo, zakłada, że w ciągu 14 dni od umowy będzie co najmniej jeden dzień bezschmurny lub dostawca musi już posiadać takie zdjęcia (3cm) ;)
odpowiedz zgłoś
odp: odp: O co tu chodzi? https://tenor.com/view/przypadek-co-za-przypadek-g if-13124021
zgłoś
odp: odp: O co tu chodzi? przecież piszą że z 2019 roku... chyba jakiś jeden dzień bezchmurny, przez cały rok się trafił w Warszawie? no a te 30cm to fakt, można złożyć ofertę na 1000zł za przekazanie danych na otwartej licencji, dla dowolnego obszaru Warszawy. Bo tak się składa że akurat w 2019 było latane i robione orto 10cm i jest do pobrania za free z Geoportalu.
zgłoś
odp: O co tu chodzi? Więc co, przetarg pod konkretnego dostawcę? Oczywiście że TAK! Kogoś to jeszcze w Polsce dziwi, że 90-99% przetargów jest Wygenerowane i Ustawione i Naznaczone przez konkretnego wykonawcę u konkretnego zamawiającego. Więc spokojnie, się nie martw. Dane i obszar zostały już dawno ustalone, próbki już dawno przesłane, okres wybrany tak żeby pasował do danych które wiadomo już że istnieją, możliwe że są już nawet nagrane na dysk zewnętrzny i spakowane do wysyłki, z wygenerowaną etykietą kuriera. Jedyne co trzeba będzie zrobić po podpisaniu umowy, to zamówić odbiór i wystawić fakturkę i czekać na przelew. Łatwo przyszło, łatwo poszło! ot kolejny dzień w raju zwanym Polska
odpowiedz zgłoś
odp: odp: O co tu chodzi? potwierdzam w 100%. Może w oczach tych cwaniaczków to świadczyć o mojej #$%!!ołowatości, że nie umiem sobie ustawić przetargu jak oni, ale nie zmienia to faktu, że to zwykły kryminał i czy to były dwa nagie dyski z gotowym systemem od montażu w jakimś randomowym PC, czy zdjęcia ukośne nikomu niepotrzebne czy teraz zdjęcia 3cm to na to samo wychodzi. ALE tylko połowę winy ponoszą te cwaniaczki, drugą połowę ponoszą zamawiający, którzy pod przykrywką jeszcze większej jełopowatości łykają przynętę i wrzucają w przetarg co im zaprzyjaźniony inżynier kontraktu wrzuci.
 2 
zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS