wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-06| GIS, Teledetekcja

Nowe lidarowe dane dla sporej części woj. lubuskiego

Z Geoportalu można już pobierać dane wysokościowe z lotniczego skanowania laserowego dla ponad 3,5 tys. km kw. województwa lubuskiego.


Nowe lidarowe dane dla sporej części woj. lubuskiego <br />
Fragment Krosna Odrzańskiego w chmurze punktów
Fragment Krosna Odrzańskiego w chmurze punktów
Nowe lidarowe dane dla sporej części woj. lubuskiego <br />
Zasięg nowych danych
Zasięg nowych danych

Czteroczęściowe zamówienie na pozyskanie tych danych GUGiK ogłosił pod koniec ubiegłego roku, umowy podpisano zaś w marcu i czerwcu br. Opublikowane właśnie dane są kolejnym efektem realizacji części nr 2 i 4 przez konsorcjum firm OPEGIEKA Elbląg, Gispro Szczecin i MGGP Aero Tarnów.

Dla obszaru zaznaczonego na mapie obok przygotowano:

 • numeryczny model terenu w formacie Arc/Info Ascii Grid o interwale siatki 1 m,
 • numeryczny model pokrycia terenu w formacie Arc/Info Ascii Grid o interwale siatki 1 m,
 • dane pomiarowe o gęstości co najmniej 4 pkt/m kw.

Przypomnijmy, że w połowie września te same rodzaje danych udostępniono dla 3776 km kw. województwa lubuskiego. Zatem dzięki obu aktualizacjom nowe zbiory ALS pokrywają już ponad połowę powierzchni tego województwa.

Jak korzystać z nowych danych?

Nowe dane wysokościowe można pobierać za pomocą skorowidzów dostępnych na Geoportalu w grupie warstw „Dane do pobrania”. W tym celu można również skorzystać z usług WCS udostępnionych przez GUGiK – albo poprzez oprogramowanie kompatybilne z tym standardem, albo narzędzie „Pobieranie danych” w Geoportalu. Dane dostępne są również w przeglądarce chmur punktów.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS