wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-06| GIS, Software

Esri prezentuje ArcGIS GeoBIM

Pomost między środowiskami GIS oraz BIM – tak amerykańska firma Esri promuje swój najnowszy produkt, oprogramowanie ArcGIS GeoBIM.


Esri prezentuje ArcGIS GeoBIM

Rozwiązanie jest efektem współpracy, którą firma Esri nawiązała z Autodeskiem (producentem m.in. oprogramowania projektowego AutoCAD) jeszcze w 2017 roku. ArcGIS GeoBIM ma zapewniać architektom i projektantom innowacyjne i łatwe w użyciu internetowe środowisko pracy, które pozwala w kontekście geoprzestrzennym przeglądać i współdziałać z danymi pochodzącymi z różnych systemów informatycznych. Jest to możliwie dzięki integracji ArcGIS GeoBIM z BIM Collaborate Pro – chmurowym oprogramowaniem Autodesku do zarządzania dokumentacją projektową i koordynacji współpracy przy realizacji projektów infrastrukturalnych.

– W związku z wieloma globalnymi inicjatywami mającymi na celu poprawę praktyk budowlanych, projektowych i planistycznych niezwykle ważne jest, aby specjaliści z branży projektowo-budowlanej (AEC) mogli współpracować ze sobą, mając wspólny widok zasobów w kontekście geoprzestrzennym – powiedział Jack Dangermond, założyciel i prezes firmy Esri. – Możliwość operowania bez silosowych baz danych zapewnia specjalistom AEC elastyczność, której potrzebują do współpracy i sprostania wyzwaniom budowania w przyszłości na niespotykaną dotąd skalę – dodaje.

– Połączenie chmura do chmury firm Autodesk i Esri zapewnia naszym klientom ujednolicone środowisko pracy i informacje, których potrzebują na wyciągnięcie ręki, niezależnie od tego, czy są to dane BIM czy GIS – powiedziała Amy Bunszel, wiceprezes wykonawczy Autodesk AEC Design Solutions. – Poprawi to wydajność i podejmowanie decyzji podczas planowania, budowy i eksploatacji infrastruktury. Ostatecznie nasza współpraca pomoże branży dostarczyć bardziej zrównoważoną i odporną infrastrukturę – podkreśla.

– Potrzebujemy jednego, wiarygodnego punktu dostępu do prawdy dla wszystkich członków naszego zespołu, sposobu na połączenie danych i informacji w różnych formatach” – powiedział Darin Welch z amerykańskiej firmy projektowej HNTB. – Połączenie ArcGIS GeoBIM firmy Esri z Autodesk Construction Cloud integruje przepływy pracy związane z pomiarami, projektowaniem i planowaniem, które oferują mieszaną obsługę danych BIM-GIS, a to zapewnia naszemu zespołowi bardziej świadome podejmowanie decyzji – zaznacza.

Oprogramowanie ArcGIS GeoBIM jest dostępne w sprzedaży od 4 października.

Źródło: Esri, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS