wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-04| GIS, Teledetekcja

Nowe ortofotomapy i dane BDOT10k już w Geoportalu

Na Geoportal.gov.pl udostępniono nowe ortofotomapy miast oraz zaktualizowane dane bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k).


Nowe ortofotomapy i dane BDOT10k już w Geoportalu <br />
Leszno na nowej ortofotomapie
Leszno na nowej ortofotomapie

Nowe ortofotomapy z pikselem 10 cm pokrywają łącznie 217 km kw. Przygotowano je dla: Gryfina i Goleniowa (woj. zachodniopomorskie) oraz Leszna, Śremu i Kościana (woj. wielkopolskie).

Dane pozyskano w ramach przetargu GUGiK, którego przedmiotem jest wykonanie ortofotomapy miast w rozdzielczości 5 i 10 cm dla łącznie 20 tys. km kw. (o poprzednich aktualizacjach związanych z tym zamówieniem pisaliśmy tu: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]).

Udostępnione właśnie materiały można pobierać zarówno poprzez usługę WCS, jak i przez skorowidze opublikowane na Geoportal.gov.pl w warstwie „Dane do pobrania”.

Z kolei zaktualizowane zbiory BDOT10k pokrywają powiaty:

 • lęborski oraz Gdynię (prace wykonane na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego),
 • ostródzki i szczycieński w woj. warmińsko-mazurskim (prace na zlecenie GUGiK),
 • Skierniewice w woj. łódzkim (prace na zlecenie GUGiK).

Zaktualizowane zbiory BDOT10k dostępne są w Portalu BDOT10k. Jednocześnie można je bezpłatnie pobierać do powszechnego wykorzystania w serwisie Geoportal.gov.pl w warstwie „Dane do pobrania”. Do ich wizualizacji można z kolei wykorzystać dostępną w repozytorium oprogramowania QGIS wtyczkę „BDOT10k_GML_SHP”, opracowaną i udostępnioną przez zespół GUGiK.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS