wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-15| GIS, Mapy

Pierwsze dane BDOT10k dostosowane do nowych przepisów

Na stronie Wojewódzkiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Gdańsku udostępniono testowe dane BDOT10k w strukturze zgodnej z nowym rozporządzeniem.


Pierwsze dane BDOT10k dostosowane do nowych przepisów

Przypomnijmy, że zmienioną strukturę bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k) wprowadziło nowe rozporządzenie ws. BDOT10k, BDOO oraz standardowych opracowań kartograficznych. Choć obowiązuje od 5 sierpnia br., to przewidziano w nim, że dostosowanie BDOT10k do nowych wymogów ma zostać przeprowadzone do końca 2023 r.

Testowe dane udostępnione przez gdański WODGiK pokrywają powiat bytowski. Pracownicy ośrodka przekonwertowali je z istniejącej bazy w ramach działań własnych, bez elementów poprawy i aktualizacji. Dane testowe służą do zapoznania się z nową strukturą danych oraz użycia testowego przez producentów oprogramowania i użytkowników.

AKTUALIZACJA Z 17 WRZEŚNIA: Jak wynika z informacji na stronie WODGiK, do nowego rozporządzenia dostosowano już wszystkie dane BDOT10k dla województwa pomorskiego.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Napisane na kolanie Rozporządzenie w części modelowej niestety po korekcie nie jest lepsze niż przed... Widocznie uwag do projektu rozporządzenia przekazanych GGK było za dużo, może nawet nie wszystkie przeczytano. Szkoda, że nie zachowano pełnej zgodności z podstawowymi zasadami modelowania baz danych. Teraz - nieco po fakcie - potrzebna jest żmudna praca korygująca to co się nie udało.
 1 
odpowiedz zgłoś
odp: Napisane na kolanie Żadna automatyczna konwersja nie załatwi tematu i każdy kto tak myśli wcześniej czy poźniej przekona się o tym że nie ma racji. Czynności te będą musieli we własnym zakresie wykonać pracownicy wodgik.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Napisane na kolanie A o jakim temacie mowa ? ;)
zgłoś
dzieki super
odpowiedz zgłoś
odp: dzieki super byłoby gdyby nie były to dane testowe
odpowiedz zgłoś
odp: odp: dzieki Wiem, pracujemy nad tym.
zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS