wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-09| Geodezja, Instytucje

Przyspiesza wdrażanie wymiany zawiadomień z KW przez ZSIN

Na początku września mechanizm odbierania zawiadomień elektronicznych o zmianach w księgach wieczystych uruchomiono w kolejnych 9 samorządach.


Przyspiesza wdrażanie wymiany zawiadomień z KW przez ZSIN
Przyspiesza wdrażanie wymiany zawiadomień z KW przez ZSIN

Rozwiązanie to włączono w powiatach: tucholskim, tatrzańskim, ropczycko-sędziszowskim, białostockim, monieckim, nowodworskim, mrągowskim, a także w Szczecinie oraz Białymstoku. Tym samym liczba samorządów, które korzystają z tego narzędzia, sięgnęła 31. Ich listę oraz statystyki wykorzystania prezentuje wykres obok.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy funkcję tę uruchomiono 17 grudnia ubiegłego roku w powiecie mińskim. Od tego czasu w całym kraju przesłano za jej pomocą ponad 39 tys. zawiadomień. Najwięcej (13,2 tys.) dotyczy powiatu wołomińskiego, który korzysta z tej możliwości od lutego br.

Jakie są zalety tego rozwiązania? Przede wszystkim znaczące zredukowanie ilości papierowej dokumetacji koniecznej do przetworzenia w starostwie. Korzyści płynących z wykorzystania tej funkcji jest jednak więcej – w marcu na łamach Geoforum.pl szerzej przedstawił je geodeta powiatu mińskiego Marek Ślązak.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a co z PESEL Ciekawe kiedy zaczną funkcjonować zawiadomienia z bazy PESEL o których mowa w pgik. Dzisaj kiedy starostwa mają aktualizować dane adresowe w trybie mat-tech. na podst. bazy PESEL, może dochodzić do wielu "przykrych" sytuacji kiedy adres ten nie zostanie zaktualizowany.
odpowiedz zgłoś
To sukces, ale... Niewątpliwie należą się gratulacje za tą akcję, ale... Zawiadomienia są "słabe". Wie to każdy, kto z nimi pracuje. Ponoć procedowane są zmiany w przepisach, aby dostosować ich treść do potrzeb prowadzących ewidencję i ułatwić korzystanie z nich. Póki co, treść analogowych zawiadomień jest o niebo lepsza. Trzeba dopingować GGK, aby jak najszybciej to się stało, choć chyba nie wszystko zależy od niego. Po drugie - szybkość ich wdrażania może byłaby nieco lepsza gdyby nie fakt, że jeśli sąd przechodzi na takie zawiadomienia, to na całym obszarze swojej właściwości. A zdarza się, że we właściwościach sądu jest kilka powiatów (częsty przypadek). Jeśli w takim przypadku jeden z powiatów nie jest przygotowany na to mentalnie lub technologicznie, lub też z opieszałości nie złożył odpowiedniego wniosku, to klapa. Inny powiat w obszarze właściwości tego samego sądu, nie otrzyma wtedy zawiadomień elektronicznych choćby chciał. Myślę, że to są dwa powody, dla których nie ma lawinowego przyrostu.
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
dla wybrańców Napiszę tylko, że niektóre powiaty czekają już wiele miesięcy na tą usługę i jak się domyślam, za sprawą opieszałości sądów szybo się nie doczekają. A szkoda...A kiedy doczekamy się wysyłania w drugą stronę ?
 1 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS