wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-06| Geodezja, Przetargi

Rusza kolejna tura lotniczego skanowania kraju

31 sierpnia GUGiK podpisał dwie umowy na lotnicze skanowanie laserowe (ALS) fragmentów trzech województw – łącznie 20,7 tys. km kw.


Rusza kolejna tura lotniczego skanowania kraju <br />
Góry Stołowe na NMT z ALS
Góry Stołowe na NMT z ALS
Rusza kolejna tura lotniczego skanowania kraju <br />
Zakres przetargu (fot. GUGiK)
Zakres przetargu (fot. GUGiK)

Przetarg na te prace ogłoszono w czerwcu br. i podzielono na dwie części. W ramach pierwszej dane w standardzie 1 (tj. na podstawie chmury o gęstości 4 pkt/m kw.) zostaną pozyskane dla sporej części województwa dolnośląskiego. W standardzie 2 (tj. na podstawie chmury 12 pkt/m kw.) przygotowane zostaną z kolei dane dla: Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Legnicy, Świdnicy, Lubina oraz Głogowa.

Część 2 obejmuje natomiast dane w standardzie 1 dla fragmentów województw opolskiego i śląskiego, a także dane w standardzie 2 dla Raciborza.

W ramach obu części należy zarówno pozyskać chmurę punktów, jak i opracować na jej podstawie numeryczne modele terenu i pokrycia terenu. Prace mają zostać zrealizowane do połowy grudnia br. – wtedy też dane opracowane w ich wyniku powinny być dostępne do bezpłatnego pobierania z Geoportalu.

Obie części zamówienia zrealizuje konsorcjum polskich firm fotolotniczych: MGGP Aero, OPEGIEKA oraz Gispro, które jako jedyne wystartowało w przetargu. Wartość podpisanych z nim umów wynosi 2,8 mln zł, podczas gdy GUGiK gotowy był wyłożyć maksymalnie 3,4 mln zł.

Przypomnijmy, że do 15 grudnia powinny być gotowe dane wysokościowe również dla województwa lubuskiego. Umowy na ich pozyskanie podpisano w marcu i czerwcu br.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS