Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-09-06| Geodezja, Przetargi

Rusza kolejna tura lotniczego skanowania kraju

31 sierpnia GUGiK podpisał dwie umowy na lotnicze skanowanie laserowe (ALS) fragmentów trzech województw – łącznie 20,7 tys. km kw.


Rusza kolejna tura lotniczego skanowania kraju <br />
Góry Stołowe na NMT z ALS
Góry Stołowe na NMT z ALS
Rusza kolejna tura lotniczego skanowania kraju <br />
Zakres przetargu (fot. GUGiK)
Zakres przetargu (fot. GUGiK)

Przetarg na te prace ogłoszono w czerwcu br. i podzielono na dwie części. W ramach pierwszej dane w standardzie 1 (tj. na podstawie chmury o gęstości 4 pkt/m kw.) zostaną pozyskane dla sporej części województwa dolnośląskiego. W standardzie 2 (tj. na podstawie chmury 12 pkt/m kw.) przygotowane zostaną z kolei dane dla: Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Legnicy, Świdnicy, Lubina oraz Głogowa.

Część 2 obejmuje natomiast dane w standardzie 1 dla fragmentów województw opolskiego i śląskiego, a także dane w standardzie 2 dla Raciborza.

W ramach obu części należy zarówno pozyskać chmurę punktów, jak i opracować na jej podstawie numeryczne modele terenu i pokrycia terenu. Prace mają zostać zrealizowane do połowy grudnia br. – wtedy też dane opracowane w ich wyniku powinny być dostępne do bezpłatnego pobierania z Geoportalu.

Obie części zamówienia zrealizuje konsorcjum polskich firm fotolotniczych: MGGP Aero, OPEGIEKA oraz Gispro, które jako jedyne wystartowało w przetargu. Wartość podpisanych z nim umów wynosi 2,8 mln zł, podczas gdy GUGiK gotowy był wyłożyć maksymalnie 3,4 mln zł.

Przypomnijmy, że do 15 grudnia powinny być gotowe dane wysokościowe również dla województwa lubuskiego. Umowy na ich pozyskanie podpisano w marcu i czerwcu br.


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami w geodezji i kartografii? Zapisz się na newsletter!

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama