Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-16| Geodezja, GIS, Sprzęt

Nowa generacja plecakowego systemu pomiarowego NavVis VLX

Niemiecka firma NavVis zaprezentowała drugą generację swojego mobilnego systemu skanowania VLX. Rozwiązanie ma wyróżniać przede wszystkim lepszy pomiar na dworze.


Nowa generacja plecakowego systemu pomiarowego NavVis VLX

Jak wyjaśnia producent, pierwszą generację tego systemu (zaprezentowaną wiosnę ubiegłego roku) projektowano przede wszystkim z myślą o pomiarach wnętrz budynków. Klienci oczekiwali jednak od niej rozwiązania, które będzie radziło sobie również pod otwartym niebem. Odpowiedzią na te potrzeby jest właśnie druga generacja plecaka VLX.

Wyróżnia ją chociażby odporność na pył i wilgoć. Zastosowanie karbonowej konstrukcji pozwoliło ponadto zmniejszyć wagę i rozmiary urządzenia oraz poprawić komfort jego noszenia. Istotną zaletą nowego VLX jest także to, że po złożeniu system można przewozić samolotem jako bagaż podręczny.

Zmiany wprowadzono także w autorskich algorytmach SLAM (simultaneous localization and mapping) służących do łączenia chmury punktów. W nowej wersji powinny one sobie lepiej radzić np. z pomiarem roślinności, zapewniając wyższą wynikową dokładność danych.

Pierwsze dostawy systemu VLX II generacji zaplanowano na III kwartał br.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS