wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-02| Geodezja, GIS, Przetargi

Resort rozwoju po raz kolejny zleca opracowanie specyfikacji danych

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii ogłosiło przetarg na opracowanie specyfikacji danych dla istniejącego zagospodarowania przestrzennego wraz z pilotażem.


Resort rozwoju po raz kolejny zleca opracowanie specyfikacji danych

Zamówienie stanowi realizację zadania nr 2 projektu pn. „Wspólna przestrzeń – wspólne dobro – system monitorowania zmian w zagospodarowaniu przestrzennym – etap I”. Zadanie nr 1 przedsięwzięcia – opracowanie analizy systemowej budowy systemu monitorowania zagospodarowania przestrzennego – zostało zrealizowane w okresie 29 lipca 2019 r. – 9 marca 2020 r.

W wyniku realizacji ogłoszonego właśnie przetargu mają zostać osiągnięte następujące cele:
• opracowanie modelu danych istniejącego zagospodarowania przestrzennego (BDI), spójnego z modelem INSPIRE,
• opracowanie listy słownikowej Krajowej Klasyfikacji Zagospodarowania Przestrzennego (KKZP),
• zweryfikowanie modelu i klasyfikacji KKZP w warunkach praktycznych oraz utworzenie wzorcowego zbioru danych przestrzennych istniejącego zagospodarowania przestrzennego (BDI),
• opracowanie warunków do maksymalnie automatycznego tworzenia zbioru danych przestrzennych istniejącego zagospodarowania przestrzennego (BDI) wraz z przedstawieniem metody jego tworzenia.
Termin realizacji zamówienia wynosi 182 dni kalendarzowe liczone od dnia podpisania umowy.

Oferty w przetargu można składać do 30 lipca.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy przetarg na opracowanie specyfikacji danych dla istniejącego zagospodarowania przestrzennego MPTiR ogłosiło w październiku ub.r. W postępowaniu wpłynęła wtedy tylko jedna oferta (złożona przez Wrocławski Instytut Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji o wartości 544 tys. zł), która okazała się dla zamawiającego zbyt droga (budżet wynosił 486 tys. zł).

Źródło: MPTiR


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS