wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-25| Teledetekcja, Przetargi

Siły Zbrojne RP kupują zobrazowania satelitarne

Firma Airbus Poland podpisała z 2. Regionalną Bazą Logistyczną w Warszawie umowę na dostęp do wysokorozdzielczych zobrazowań z konstelacji satelitów optycznych Pléiades.


Siły Zbrojne RP kupują zobrazowania satelitarne <br />
Warszawa okiem satelity Pleiades
Warszawa okiem satelity Pleiades

Przedmiotem kontraktu jest dostawa do końca listopada br. 133 kompletów optoelektronicznych satelitarnych danych obrazowych. Zgodnie z wymogami przetargu zobrazowania panchromatyczne mają mieć rozdzielczość nie gorszą niż 0,5 metra, a wielospektralne – 2 m. Pojedyncza nowa scena powinna pokrywać obszar o powierzchni nie mniejszej niż 100 km kw., z kolei dla danych archiwalnych ma to być przynajmniej 25 km kw. Dane będą trafiać do Ośrodka Rozpoznania Obrazowego w Białobrzegach.

Na mocy umowy jednostka ta będzie mogła korzystać z bliźniaczych satelitów Pléiades 1A i 1B oraz pozyskiwanych przez nie obrazów o rozdzielczości 50 cm. Wojsko zyska ponadto dostęp do platformy OneAtlas, która umożliwi przeszukiwanie obszernych danych archiwalnych Pléiades oraz wykorzystywanie różnorodnych narzędzi analitycznych.

Wartość umowy to 387 tys. zł. Oprócz Airbus Poland w przetargu na dostawę danych wystartowała również firma CloudFerro z ofertą o wartości 1,1 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS