wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Kolorowe wideo z orbity
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-02-20| GIS, Teledetekcja, Firma

Złożone analizy satelitarne na platformie OneAtlas

Firma Airbus Defence and Space udostępniła nową wersję swojej internetowej platformy OneAtlas. Wyróżniają ją nowe warstwy oraz narzędzia do prowadzenia złożonych analiz zobrazowań satelitarnych.


Złożone analizy satelitarne na platformie OneAtlas

Nowością jest m.in. Living Library – zbiór zawierający codziennie aktualizowane wielorozdzielcze zobrazowania satelitarne (w tym optyczne dane premium) dostępne od ręki przez API, streaming czy zwykłe pobieranie plików.

OneAtlas rozbudowano również o warstwę Basemap – to aktualizowana co roku mozaika zdjęć satelitarnych całego globu bazująca na zdjęciach satelitarnych w rozdzielczości 1,5 oraz 0,5 metra. Platforma ta umożliwia także korzystanie z numerycznego modelu Ziemi WorldDEM udostępnianego w formie streamingu.

Clue najnowszej aktualizacji są jednak serwisy tematyczne. Pierwszy z nich umożliwia automatyczną detekcję zmian z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego (machine learning). Drugi to Ocean Finder – pozwala na generowanie raportów dotyczących detekcji i identyfikacji morskich jednostek pływających. Trzecim serwisem jest Starling, który umożliwia ocenę wpływu działalności przedsiębiorstwa na kondycję lasów. Przez OneAtlas można także korzystać z uruchomionej niedawno usługi Verde. Jest ona skierowana do rolników i dostarcza im dane analityczne dotyczące ich pól uprawnych.

Platforma OneAtlas dostępna jest pod adresem oneatlas.airbus.com, a wkrótce będzie można z niej korzystać również przez aplikację mobilną. Airbus oferuje darmowy, 30-dniowy dostęp do tego serwisu.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt