wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-21| Geodezja, Prawo, Imprezy

Praktyczne aspekty e-operatu - zapowiedź wideokonferencji GUGiK

29 czerwca (wtorek) o godzinie 9:00 rozpocznie się otwarta wideokonferencja głównego geodety kraju poświęcona praktycznym aspektom wykorzystania operatu elektronicznego.


Praktyczne aspekty e-operatu - zapowiedź wideokonferencji GUGiK

Zgodnie z obowiązującym od 22 sierpnia ubiegłego roku nowym rozporządzeniem ws. standardów geodezyjnych stosowanie operatów elektronicznych jest obowiązkowe. Przepisy przejściowe dopuszczają jednak składanie przez wykonawców dokumentów papierowych, ale tylko do końca tego roku.

Jak wynika z najnowszych statystyk GUGiK, w maju w tej formie do PZGiK przyjęto 41% operatów. W ujęciu od początku roku odsetek ten wynosi natomiast 37%.

Celem wideokonferencji GUGiK jest popularyzacja tego typu dokumentacji. Podczas spotkania omówione zostaną zalety operatu elektronicznego. Ponadto zaprezentowane zostaną doświadczenia tych, którzy z powodzeniem już go stosują, oraz porady, jak skutecznie wprowadzić i stosować ten typ dokumentu.

Udział w konferencji nie wymaga zapisów. Wystarczy, tuż przed rozpoczęciem spotkania kliknąć link.


Informacje o innych nadchodzących konferencjach z zakresu GIS, geodezji i kartografii publikujemy w dziale Geokonferencje

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Oskarżenia Jako powiatowy działam sprawnie i nie mam takich sytuacji. Proszę podawaj konkrety kolego, nie rzucaj oskarżeń na niewinnych.
 1 
 6 
odpowiedz zgłoś
Kiedy GUGiK zajmie się "gorliwymi" weryfikatorami? Jest wiele miejsc w Polsce gdzie nie można normalnie wykonać usługi geodezyjnej. Złośliwość, małostkowość często uwagi niezgodne z przepisami! To jest chora sytuacja. Pytanie czy tak się dzieje ze zwykłej złośliwości czy chodzi o nie wpuszczanie na "obsikany" teren konkurencyjnych wykonawców z innych regionów Polski? Panie Prezesie proszę zebrać informację na ten temat bo jest to ogromne nadużycie osób, które sprawdzając operaty krzywdzą wykonawców a chronią lokalne kliki. Spotkałem się z tym kilka razy i rozmawiając z innymi geodetami wiem, że tak jest w wielu miejscach. Niektóre ośrodki powiatowe są słynne na cały kraj i od wielu lat niestety nic na dobre się nie zmieniło. Operat elektroniczny fajna sprawa, ale co z tego jak weryfikator złośliwy... Starosta bardzo często nie ma o tym zielonego pojęcia. Dopiero jak Wójt, Burmistrz idzie na skargę i mówi o poczynaniach ośrodka wstrzymujących inwestycje to jest zdziwienie. Jak zwykle wina idzie na geodetę, ale nie tego co trzeba.
 12 
 5 
odpowiedz zgłoś
odp: Kiedy GUGiK zajmie się "gorliwymi" weryfikatorami? narracja godna wiceministra ds. bezpieczeństwa: "ogromne nadużycie", "rozmawiając z innymi geodetami wiem, że tak jest w wielu miejscach", "Niektóre ośrodki powiatowe są słynne na cały kraj" ale zero konkretów. brakuje tylko "my stoimy tu, a oni, tam, gdzie dawniej stało zomo"
 1 
 8 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Kiedy GUGiK zajmie się "gorliwymi" weryfikatorami? nie chodzi o wpisywanie tu konkretnych nazwisk czy ośrodków, kto wykonuje usługi geodezyjne poza własnym grajdołem wie jak jest w terenie... ale być może tak ma właśnie być, żeby "obcy" nie wchodzili w teren lokalsom
zgłoś
odp: odp: Kiedy GUGiK zajmie się "gorliwymi" weryfikatorami? mój drogi, musimy zacząć od wrócenia sobie wzajemnie zaufania i założenia dobrej woli. Bez tego nic się nie ruszy. Nie ma u nas ciśnięcia swój/obcy bo i powiat nie za duży. Jest jednak przykro, gdy ten nowy obcy geodeta zaczyna od "informuję, że jestem w pełni świadomy, że zgodnie z ustawą macie 7 dni na weryfikację operatu który właśnie składam!" zamiast "Dzień dobry". Swoi tak nie robią i chyba tyle w temacie. Czy w takiej sytuacji jak zauważę, że nie ma numeracji stron w operacie to walić negatywny czy zadzwonić? Hmm
 1 
 6 
zgłoś
2 komentarzewiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS