wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-06-16| Geodezja, Kataster

Powoli rośnie liczba powiatów odbierających zawiadomienia z KW przez ZSIN

W ostatnich dniach trzy kolejne powiaty uruchomiły mechanizm odbierania elektronicznych zawiadomień o zmianach w księgach wieczystych z wykorzystaniem szyny usług ZSIN.


Powoli rośnie liczba powiatów odbierających zawiadomienia z KW przez ZSIN
Powoli rośnie liczba powiatów odbierających zawiadomienia z KW przez ZSIN <br />
źródło: GUGiK
źródło: GUGiK

7 czerwca rozwiązanie to uruchomiono w powiatach sokólskim i kutnowskim, a 14 czerwca w strzelecko-drezdeneckim. Tym samym wymiana zawiadomień działa obecnie w 8 powiatach. Oprócz wyżej wymienionych są to: wołomiński, miński, piaseczyński, mielecki oraz aleksandrowski.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy funkcję tę uruchomiono 17 grudnia ubiegłego roku w powiecie mińskim. Od tego czasu przesłano za jej pomocą 19,5 tys. zawiadomień. Najwięcej (8,4 tys.) dotyczy powiatu wołomińskiego, który korzysta z tej możliwości od lutego br. (patrz wykres obok).

Jak zapowiada GUGiK, już wkrótce funkcjonalność ta powinna działać również w drugą stronę, a więc zapewni komunikację z EGiB do KW.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
? Dzień dobry - proszę o podanie terytów powiatów, które według państwa oczekują na nadanie uprawnień.
odpowiedz zgłoś
problemy z nadawaniem uprawnień Dlaczego podczas tych show, które co chwila robi GUGIK z udziałem administracji geodezyjnej nikt o to nie spyta, nikt tego problemu nie porusza ? Przecież to powinno być pierwsze pytanie podczas kolejnej sesji prezentacji nt. "Jak jest wspaniale". Dyrektorzy KN nie dają rady ? Jest ich tam troje specjalistów, prezentują, cuda ogłaszają a wieszają się na nadawaniu uprawnień ? No to trzeba się temu przyjrzeć dokładniej.
 2 
odpowiedz zgłoś
I zależy od sadow Nie wszystkie sądy są zainteresowane, nawet jak Starostwo chce, to sąd blokuje
odpowiedz zgłoś
Dostep A jak ma iść skoro GUGIK nie nadaje uprawnień do lansowanej przez siebie usługi?
 6 
odpowiedz zgłoś
odp: Dostep Dokładnie, czekam już 4 miechy...i nic...może problem po stronie MF albo sądów? nie wiem
 2 
odpowiedz zgłoś
odp: odp: Dostep Oni w GUGIK są tacy cwani, że nie nadają uprawnień "bo wniosek źle" złożony, ale zapomną o tym poinformować... Dopiero po upomnieniu się o wniosek, przyszła uprzejma informacja że trzeba poprawić. Od września nic nie napisali sami, nic, zero. Trzeba się upominać o swoje...
 3 
zgłoś
odp: odp: Dostep nie zawsze pytając dostaje się niestety odpowiedź. Pozostaje czekać aż spłynie łaska...
 2 
zgłoś
odp: Dostep Jest jeszcze jedna najważniejsza kwestia. Czy wnioskodawcy widzieli takie zawiadomienie z KW? Bo mogą się zdziwić jego zawartością. Niestety jest uboga i z wprowadzeniem zmiany w egib kłopot, ale co do powzięcia wiadomości o zmianie w KW to działa....
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS